| Bettw a întrebat:

Hi! vreau sh eoo niste status de dragoshte tristhe si fericithe cele mai bune fUuNda resStu` VoOt.:* pwpik.[sCzZ CaTeGoOriaaA].big grin

Răspuns Câştigător
| Maria_6260 a răspuns:

Http://www.facebook.com/pages/Statusuri-x/251040294912546

sunt o groaza acolo:X scZz dar nu am putut sa le scriu:*

4 răspunsuri:
| AlleyChann a răspuns:

1. " dragosthe " " tristhe " " fericithe " Ai mouse-ul setat pe dragoste si sex, ca deh. aici " E CEA mai vizionata " sau ce drac de cuvinte mai folositi voi, ca oricum nu e, ca nu primiti decat raspunsuri cu mars la categoria care trebuie, si asa e.
3. Dar ce suntem noi, sclavii vostrii? Cautati in **** pe google, ca de-aia il aveti.

| Nymphetamine a răspuns:

Invata sa scrii!

| zuzu_9563 a răspuns:

Statusuri dedragoste:
1.E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.
2.Hai sa impartim lumea: Luna mie, Stelele tie, Oceanul mie, Pamantul tie,... dar mai bine totul tie si tu mie.
3.Ma scuzati de deranj. Ati primit un mesaj cu un pupic de noapte buna. Dupa trecere va rugam sa adormiti si sa visati frumos. (expeditorul...)
4. Dragostea este ca atunci cand stai pe cimentul moale: chiar daca pleci, urmele-ti raman acolo.
5.De 3 ani si ceva nu mai esti in toate mintile. Esti doar in mintea mea.
6.Tu poti sa te-ndoiesti de Soare, De focul ce scanteie in Stea, De legile nemuritoare, Dar nu si de... Iubirea mea!
7. Daca dragoste nu e... facem noi.
8. Daca norii varsa lacrimi, si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa, sa pornim de la inceput.
9.As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri…
10.As vrea sa fiu zapada, sa ma topesc pe trupul tau, sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si si pe pamant exista raiul!

Statusuri de dragoste triste:
*I can forgive/ but I can’t forget/ I hope you know/ You’ve lost my respect…

*Oamenii spun ca iubirea e magie. Dar magia e doar iluzie. (People say: "Love is magic." But isn’t magic just an illusion?)

*Imi place sa ne plimbam prin ploaie. Cel putin, in ploaie nu poti sa-mi vezi lacrimile. (At least, in the rain you can’t see my tears.)

*My heart is broken. I guess I can’t fix everything.

*We must get hurt to grow,
We must fail to know.
Wash away your tear
And think clear.

*What’s wrong? Nothing is right.

*Sa ma bucur pentru ca suntem prieteni sau sa fiu trista pentru ca mai mult de atat nu vom fi niciodata? (Should I smile ‘cause we are friends or cry ‘cause that ‘s all we’ll ever be?)

*Dreaming doesn’t hurt. It hurts more to wake up.

*In viata fiecarei fete exista un baiat pe care nu-l va putea uita niciodata. (In every girl’s life there’s a guy she’ll never forget. )

*Credeam ca iubirea noastra e unica sub soare. Dar pentru tine n-am fost decat o fata oarecare. (I thought our love was a precious pearl. But for you I was just another girl.)

*I’m still waiting for the boy who’s never going to come back.*Sick of crying, tired of trying. I’m smiling, but inside my heart is dying.

*Totul e perfect, exceptand faptul ca m-am saturat de minciunile tale. (Everythig’s perfect, except the fact that I’m tired of lies.)

*Sa stii ca nu-mi lipsesti. Imi lipseste doar cel care credeam ca esti. (I don’t miss you, I miss the person I thought you were. Don’t come back hoping I’ll be there.)

*Though I laugh and say "I’m happy", can’t you see there’s no one who misses you more than me?

*There’s no grater agony than bearing an untold love story inside you.*I hide my tears when I say your name,/but the pain in my heart is stil the same.

*Dragostea incepe cu un zambet, infloreste cu un sarut si se termina cu o lacrima. (Love begins with a smile, grows with a kiss and ends with a tear.

Statusuri de dragoste fericite:
» Imi amintesc clipa dulce, cand ai aparut in calea mea, ca o fantoma ce seduce, cu parul tau rosu ca focul si ochii tai albastri ca cerul senin de vara, imi reamintesc primul sarut care ne-a unit si zabetul tau dulce. Te iubesc!
» As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea.
» Nu iti vor scrie o poezie, nu voi folosi cuvinte alese… iti voi spune doar ca TE IUBESC mai mult decat orice.
» Dragostea incepe cu o gluma si se termina cu un suspin. Iubirea incepe cu un zambet si se termina cu un regret.
» Viata mea iti apartine. dragostea ce ti-o port e mai puternica decat orice, iar tu. tu esti printesa/printul meu din vis.
» Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez!
» Iubeste caci numai iubind poti vedea frumusetile vietii astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece mai usor.
» Daca as amaneta un gram din dreagostea mea pentru tine, ti-as cumpara lumea intreaga si inca ceva sper ca esti bine
» 8 litere, 2 cuvinte, 1 singur inteles – Te Iubesc!

Sper ca te-am ajutat:*:*

| kRedhead a răspuns:

Triste:
• E îngrozitor să ai remuşcări. Deşi te amăgeşti că nu i-ai făcut nimic rău, tocmai acea persoană vine la tine şi-ţi spune...
„Am uitat deja, crede-mă". Dovadă clară că încă îşi mai aminteşte...

Deseori, oamenii „cad" doar pentru a vedea dacă exista cineva care să îi „prindă"

Deşi te-ai hotărât să pleci, încă eşti important pentru mine.

Abia atunci când vrei să se întoarcă, realizezi că... îţi lipseşte.

Te uiţi în ochii mei ca şi cum nimic nu s-ar fi întâmplat. Mă întreb, tu ai conştiinţă?!

Ar fi mai simplu dacă inima ar fi de acord să fie slujitoarea noastră, nu invers.

De ce sunt tristă? Pune întrebarea asta domnului de acolo.

Doar pozele au rămas. Tu ai ales să pleci.

E dificil să ai în faţă pe cel iubit, iubind pe altcineva.

Îi simţi vibraţia, atingerea, căldura, respiraţia... deşi EL nu mai e acolo!

Nimănui nu îi este frică să spună "Te iubesc!"... ♥ Mai degrabă le este frică de răspuns

Aminteşte-ţi că, dacă termini cu totul acum, nimic nu va mai fi ca la început. Deci eşti pregătit?

Întotdeauna ne amintim de momentele fericite... plângând.

Când o fată-ţi spune „Pleacă", exact atunci e momentul să rămâi alături de ea.

Bineînţeles că am avut un vis : acela de a nu mă trezi dezamăgită la realitate

Sufăr de dureri de cap şi insomnie constantă. Contrar celor spuse de mama, nu vitaminele îmi lipsesc. Ci TU!

• Ce înseamnă, de fapt, „a iubi"?
A trăi pentru altcineva. A simţi cum, în pieptul tău, bate inima celuilalt. Că eşti gata să renunţi la ORICE pentru binele amândurora. Sfat: E excelent atunci când e reciproc

Tu ştii că tânjesc după tine, iar eu ştiu că nu te vei întoarce

Spune-mi, cum aş putea să te uit?
Spune-mi şi promit că voi încerca

Iubindu-mă pe mine, dar rămânând cu cealaltă persoană

Fericite:
Cele mai multe vise ale mele se referă la I n i m a ta ♥

Ţi-am spus de atâtea ori „Te iubesc" în gândul meu

Nu ştiu unde te afli mai mult. În capul meu sau în inima mea

Nu-ţi pot spune cât de mult te iubesc pentru că nu există astfel de cuvinte

Nu vreau să fiu perfectă. Vreau să fiu doar a ta.

Îmi doresc să fiu ultimul tău gând atunci când dormi

Când eşti îndrăgostit, chiar şi simplul „bună" îţi dă palpitaţii

E minunat să ai pe cineva care este Cea mai mare parte a lumii

O picătură de dragoste înseamnă mai mult decât un ocean de cuvinte.

Privirea ta mă face să mă topesc ca o ciocolată lăsată în soare.

Când aud ceva care te defineşte, mereu îl asociez cu tine.

Pentru că suntem mereu NOI, gata să o luăm de la început în orice situaţie!

Am 3 dorinţe. Tu eşti prima.

Giugiuleală - cea mai bună formă de mulţumire pentru prezenţa ta ♥

Nu eşti singurul motiv al meu de a zâmbi. Dar crede-mă, tu eşti favoritul