| DenisaDenisuk_5107 a întrebat:

Hristos a inviat!
Deci eu m-am certat cu prietenul meu pentru ca parintii mei vor sa ne mutam definitiv in Anglia, iar el spune ca voi pleca doar pentru ca m-am saturat de el si de toti prietenii mei. Faza e ca eu nu vreau sa plec tocmai din cauza asta : nu vreau sa imi parasesc prietenii pentru ca daca voi merge in alta tara nu ma voi acomoda usor si nu o sa am prieteni prea repede.
Nu stiu cum sa'i explic ca eu nu vreau sa plec. Mama mea a zis ca fac ce vreau.Eu nu vreau sa parasesc tara asta, iar mama mea intelege, dar prietenu' meu nu vrea sa asculte, si eu nu stiu cum sa ii explic.
Ma puteti ajuta cu ceva?

Răspuns Câştigător
| lola a răspuns:

Nu te supara da prietenul tau are mai mult de 14 ani? Ar trebui sa inteleaga si el.Si mama ta este mai mult decat intelegatoare daca iti da si varianta de a ramane in tara.Gandeste te daca ai unde sa ramai si cum sa te descurci aici, daca mai ai de terminat o scoala si ramai. Apoi il aduci si pe prietenul tau cu picioarele pe pamant si plecati amandoi deoarece ai mai mari sanse de reusita acolo decat aici.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu poti sa ii explici parintilor tai ca vrei sa ramai in tara? Stai la o ruda si ei sa trimita ceva bani ca gratitudine ca au grija de tine si cand devii majora cu servici te intorci in casa ta.

| ĄŇÐİ a răspuns:

Buna.Sa sti ca daca te-ar iubi cu adevarat te-ar fi inteles.Ar trebui sa mai incerci sa-i explici si sa-l intrebi ca el ce ar face daca ra fi in situatia ta si poate vei reusi sa-l convingi.Succes :*

| Fantasy a răspuns:

Dc nu te duci? in Anglia ai putea deveni ceva.viata merge inainte nu poti sa ramai intr'un loc doar pentru prieteni ori cat de greu va fi sa nu ii mai vezi dar vei cunoaste persoane noi.si cum sa ii explici eu zic ca ii cam dificil baiatu daca ai incercat sa ii explici si nu crede el vrea sa te tina aici si asta nu prea inseamna ca te iubeste asa de mult daca te-ar iubi te-ar lasa sa pleci stiind ca acolo iti va fi mai bine decat aici.deci nu prea stiu.sa stii ca in Anglia ai trai mai bine acolo e totul mult mai ieftin si oamenii sunt toti draguti deci.e mult mai bine decat aici.este treaba ta. daca ai de gand sa renunti la o sansa poate unica doar pentru niste oameni care te impiedica sa pleci.este treaba ta