| Bosquito a întrebat:

Hristos a Inviat! Vizitez de mult acest site si am ajuns sa apelez si eu la voi! Am o problema si nu stiu cum sa o rezolv! sper sa ma puteti ajuta! Vorbesc cu un baiat de mai mult de jumatate de an, si de o luna sunt impreuna cu el! Problema este ca am citit o convorbire de a lui, cu o colega a fostii lui prietene! Ii spunea ca vrea sa se imace cu ea, ca iar se gandeste la ea! L-am intrebat ce e cu aceea convorbire, si mi-a spus sa nu-i dau importanta, ca atunci l-a apucat din nebuneli, si ca acum nu-i mai trebuie nimic, ca s-a atasat de mine foarte mult, ca ma are pe mine, chestii din astea! ..Nu stiu daca sa-l cred! Nu vreau nici sa-l pierd! Voi ce ati face?

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
A fost recentă acea conversaţie? Eu, una, nu aş avea prea multă încredere în spusele lui. Da, într-adevăr, l-ar fi putut "apuca nebunelile", aşa cum susţine, însă la fel de bine ar fi putut fi doar o scuză cu care să te convingă pe tine că lucrurile stau în regulă.
Dacă aş fi în locul tău, aş purta o discuţie serioasă cu el, în care l-aş întreba deschis care sunt sentimentele lui faţă de mine şi ce a însemnat discuţia cu acea fată.
De asemenea, gândeşte-te la felul în care se comportă cu tine. Îţi dovedeşte ataşamentul pe care îl susţine? Ai încredere în el?
Sunt sigură că dacă faci aceste două lucruri vei rezolva toate problemele. Mult succes!

3 răspunsuri:
| Cristina45 a răspuns:

Pai... zii ca nu a fost frumos ce a facut si sa isi ceara scuze si sa nu mai faca iar daca mai face da'i papuci big grin nu se merita sa ai langa tine unu care umbla dupa mai multe fete, e de prost gust straight face

| KeporLove a răspuns:

Incearca sa discutit cu el despre acea "convorbire", incearca sa afli daca mai discuta cu acea fata.
Nu te lasa inpresioanta de genu acele cuvinte "ca s-a atasat de mine foarte mult, ca ma are pe mine". Baieti cand sunt prinsi flirtand cu alte fete isi cauta scuze si fac "romane" care nu le simt si nu le cred nici ei, sunt doar de inpresie.
Bafta

| puiandrada a răspuns:

Vorbeste cu fata aia si spune-i sa nu se impace cu el sau sa il lase in pace! bafta!