| Lila10 a întrebat:

I-am zis la baiatul care il plac ca il plac(ok, nu eu i-am zis, era ceva de genul ca le-am zis prietenilor mei sa ii zica, dar nu credeam ca o sa ii zica, dar ei i-a zis), si asa am aflat ca si el ma place inapoi, si cand sa mergem acasa el m-o evitat. Dar nu inteleg ca el nu vorbeste cu mine... deci, ma place, dar nu vorbeste cu mine? ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Nomoreregretstb a răspuns:

Fa tu primul pas poate ii e rusine thinking

| SkyPilot a răspuns:

Este timid happy Ia-l cu binisorul happy De multe ori voua va place genul asta de baieti.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandruuuu95 a răspuns:

Poate e rusinos, daca el e fatalau fa tu primul pas! Chestii simple: "salut, ce faci? esti dragut etc". Treci peste emotii si totul e ok daca si el te place, sper ca ti'am fost de foloswinking

| cleopatrapwp a răspuns:

Poate este mai rusinos.Incearca sa vorbesti cu el, sa va apropiati.Amandoi sunteti constienti de sentimentele unuia pentru altul asa ca nu fiti rusinosi.La inceput poate fi stanjenitor dar apoi puteti vorbi liber big grin O alta alternativa ca sa nu treceti prin faza cu inceputul conversatiilor, puteti vorbi prin mesaje pe facebook sau orice alta retea de socializare.Intotdeauna mi s-a parut ca te exprimi mult mai usor prin mesaje si parca nu iti e rusine de ce zici, faci si simti. Iti urez succes! Te puup :*