| Sara2 a întrebat:

Il cunosc de 3 ani, mereu s-a tinut dupa mine iar eu mereu l-am respins, si intr-o seara a insistat sa mergem la un suc, eu i-am zis ca nu pot, el a insistat si am acceptat si i-am zis "bine dar amical" el a zis ok si cand eram acolo a dat sa ma sarute eu l-am respins si m-am retras cum faceam de regula si a inceput cu nervi "mereu faci asa... de ce te sperii?" bla bla si atunci l-am lasat sa ma sarute, imi venea sa plang pentru ca nu imi facea placere si de atunci ne vedem mereu imi zice "iubita" el considera ca suntem impreuna sad ce ma fac? am incercat sa tin la el dar nu pot, si zice in fiecare zi sa merg la el acasa si cand il refuz isi face draci

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă este doar amical atunci să fie amical.
Amicii nu se sărută şi nici vizite la domiciliu nu fac.
Ce vârstă ai tu şi el?
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| Rukhsandra a răspuns:

Vorbeste cu el... explica-i ca nu vrei sa fi cu el
fa-l sa inteleaga big grin

| IsabelaIssa a răspuns:

Pai bun si daca el se enerveaza si comenteaza atat tu trebuie sa faci ce vrea el? Ca doar nu stai cu el de frica. Pt ce sa stai cu el daca nu iti place, daca nu il poti iubi si il vezi doar ca pe un prieten? Spune-i tot in fata ce simti si ce vrei de la el ( doar un amic) daca nu vrea sa inteleaga problema lui. Pe urma o sa iti ceara sa faceti sex si tu nu o sa vrei si el o sa se enerveze si tu o sa cedezi, nu? Te lasi foarte usor influentata, impune-ti punctul de vedere si da-i un raspuns categoric. Ce e aia e si nu mai dai inapoi la insistentele lui. bafta!

| steluta_7203 a răspuns:

Si cum crezi cit timp va dura astfel. El face nazuri dar tu ii permiti. Vorbeste serios cu el. Si spune-i totul cum crezi. Si zii sa nu se poarte ca un copil.

| Missy_4860 a răspuns:

Draga mea, in primul rand nu trebuia sa il lasi sa te sarute.Riscai sa iti pierzi un prieten dar nu mai ajungeai in situatia asta. Puteai sa-i reamintesti ca a promis ca e doar amical.Acum,ce-i facut e bun facut. Dar ii poti explica baiatul, frumos, ca lucrurile nu stau asa cum crede el si ca tu nu ai sentimente fata de el. Daca intelege bine:X, daca nu, poti rupe orice legatura cu el tonguestraight face