| cvbbb a întrebat:

Imi doresc atat de mult un copil.dar nu acumsad am avut un act cu iubitul meu neprotejat si a ejacuat in mine,pe 21, pe 26 trebuia sa-mi vina menstruatia, dar inca nua venit. E posibil sa fii ramas insarcinata?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Posibil este, dar este destul de putin probabil. Deocamdata 4 zile de intarziere nu reprezinta un motiv de ingrijorare. Daca ajungi la 10 zile de intarziere, poti face un test Beta hCG (de sange, in laborator) pentru sarcina. Costa cam 35-40 RON.

3 răspunsuri:
| Jmecherosu14 a răspuns:

100% esti insarcinata!

| cvbbb explică:

Dar am consumat pastile multe ca aveam dureri de masea, oare e si asta o cauza?

| SkyPilot a răspuns (pentru cvbbb):

Depinde de pastile, dar ar putea fi o cauza (a intarzierii).