| TheGrooveStreet a întrebat:

Imi place de o fata care la inceput dadea semne ca si ea ma placea insa de vreo 2 zile nu prea mai da nici un semn cum ca m-ar placea. vorbeam prin mesaje, pe mess, cand mai venea pe la sora meathinking, eu unul nu prea puteam sa ii arat ca o plac. mi-ar fi rusine sa ii spun deoarece suntem prieteni si nu stiu cum o sa reactioneze si nu as vrea nici sa se supere pe mine. Un sfat ceva? ce as putea face? (e mai mare ca mine cu 1 an)

2 răspunsuri:
| xname23 a răspuns:

Pai ar fi timpul sa faci si tu ceva! Probabil isi imagineaza ca nu o placi sau cel putin nu in postura de iubita. Aduna-ti curajul si invit-o pe undeva dar nu trece la gesturi "indecente" lasa lucrurile sa evolueze usor.Asa vei salva si relatia de prietenie daca totusi te respinge.

| TheNicoll01 a răspuns:

Ii spui ca o iubesti mult si ca nu.ti pasa varsta dintre ea si tine si o saruti pe buze repede si daca nu vrea te superi si pleci si nu uita fara rusine ok?