| true~pinky a întrebat:

Imi place de un baiat putin mai mre ca mine dar eu nujh daca el ma place sunt vecina cu el si aproape zilnic ma intalnesc cu el afara, este mereu sincer cu mine in timpul scolii imi ziceazilnic ce facea la scoala etc il iubesc enorm si vreau sa fiu cu el dar nujh daca el ma place va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| Ángel_8890 a răspuns:

Eu cred ca tu trebuie sa profiti de timpul ce il aveti impreuna.Deoarece el mereu e in priajma ta.Eu cred ca tu trebuie sa il faci sa te placa, deoarece nu ar fi bine ca tu sa iubesti o iubire imposibila.Deoarece tu ai sanse de a fi impreuna cu el.Fii un pic mai comunicabila, incearca sa il sustii mereu, deoarece el va aprecia acest gest. Icearca sa fii o prietena pentru el.Baietilor le place fetele care sunt greu de cucerit tu fata un pic mai indiferenta dar si mai inrezistibila. Vei vedea ca el va observa ca tie iti place de le si el isi va da seama si va aborda un alt tip de comunicare.Bafta

| aura_1762 a răspuns:

Dupa cum am inteles sigur te place eu zic sa-i zici ceea ce simti pentru el

| maduuuu a răspuns:

Poi de ce nu vorbesti cu el si ii spui ca iti place de el...si atunci vei afla daca si lui ii place de tine. Dar daca spui ca vorbiti foarte des si ca iti povesteste diverse lucruri este posibil sa fie ceva si din partea lui.
Incearca sa vorbesti cu el despre asta, nu ai ce sa pierzi!
Succes!:*