| hannah_9374 a întrebat:

Imi place de un baiatde mult timp, numai ca la inceput imi spunea ca sunt prea mica.Acum,ma baga in seama, vorbim mereu, chiar si pe mess, imi zambeste, se uita dupa minesi de fiecare data se supara pentru ca nu vreau sa stau cu el, dar eu nu e ca nu vreau...numai ca sunt mult prea timida si el mereu e cu alti prieteni.Asa ca as vrea sa-l invit in oras... dar nu stiu...ar vrea sau nu? Dar oare ma place?

8 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Pai daca iti place si el raspune pozitiv la asta, atunci nu trebuie sa-ti fie frica, invita-l dar s-o faci calm, sigura pe tine, si foarte hotarita...multa bafta

| oz a răspuns:

Daca iti place de el...propune-i ceva nu stiu...orice...decat sa nu faci nimic...parerea mea.

| aNgeLitoOqueviVeEneLinFierNomArIA a răspuns:

Poi parerea mea este ca nu ai cum sa-l inviti tu in oras dupa cum ai spus esti timida nu?big grin Daca intr-adevar iti place de el si el flirtreaza cu tine arunca-i si tu cate un zambet daca iti vorbeste raspundei stai pe langa el deschide subicte interesante mai fa o gluma nu stiu ceva de genulthinking mie de cate ori mi-a placut vreun baiat m-am uitat in ochii luilaughingpana a venit langa minebig grin daca tu filtrezi putin cu el sigur o sa iesiti impreuna...sigur isi doreste si el asta din ceea ce reiese din ceea ce ai mentionat mai sus parerea meabig grin Succes! si incearca sa imi urmezi sfatulbig grin

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Poate te place... dar nu stii ce intentii are... sper ca e baiat de treaba si nu are intentia sa isi bata joc de tine doar pentru ca esti mai mica si pari mai inocenta. Nu trebuie sa tanjesti dupa el, sunt multi cu care poti avea mai multe in comun si poate chiar, la fel de timizi. In plus, lasa-l pe el sa te invite. Daca nu te invita, las-o balta... vrea doar o aventura

| sunt_fericita a răspuns:

Invital in oras, sh daca o sa te refuze iti vei da seama ca nu tine la tine, dar daca o sa accepte atunci cu siguranta ca simte ceva pentru tine. oricum ia-ti inima in dinti si incearca...incercarea vina nare.
mult succes

| MihaiAngel a răspuns:

Buna! Din ce ai spus u mai sus reiese ca el tea rugat deja sa iesiti impreuna dar u l-ai refuzat, daca chiar vrei sa iesi cu el in oras incearca sa accepti data viitoare daca iti mai propune(e mult mai simplu decat sa il intrebi u), in caz ca nu iti mai propune roaga o prietena sa se bage in vb cu el si sa ii dea de inteles ca ai vrea sa iesi cu el.Si de acceptat nu se pune problema daca el te-a invitat primul in oras(sau sa stai cu el)...Bafta in continuare si mult succes:*:*:*

| cristina_5268 a răspuns:

Daca iti da atentie te place.Invital in oras si discuta cu el ca sa iti dai seama de adevaratele sentimente.Fi mai indrazneata ca nu ai de pierdut.Bafta!

| mihaelamihaela a răspuns:

Mai bine intreaba-l prin mess, daca esti timida, intreaba-l daca te place, si daca va spune da atunci invita-l sau lasa-l pe el sa faca acest lucru.