| Unsmilecucireasadeasupra a întrebat:

Imi place de vreo 4 luni de un baiat. Ma innebunesc ochii lui, zambetul pe care nu pot sa il uit! Prietenul lui si prietena mea au incercat sa ne apropie, ne-au facut cunostinta, dar ne este rusine unul de celalt incat nici macar nu ne putem saluta. I-am spus ce simt intr-o zi si a incercat sa fie nepasator si incerca sa imi evite privirea, dar pana la urma a ajuns sa ma priveasca in ochi si zambea. L-am intrebat la un moment dat daca ar vrea sa fie cu mine, dar a refuzat. Cand trecem unul pe langa celalt ne tot privim dar, cand eu il privesc el nu se uita, iar cand eu nu ma uit se uita el! Acum cateva zile a fost ziua mea de nastere. Cand el iesise de la ore nu am apucat sa il servesc cu o bomboana, cel putin asa credeam. Dar prietena mea a vorbit cu prietenul lui pentru a-l aduce pe tip la mine. Intr-un minut tipul a ajuns la mine impreuna cu prietenul lui. L-am servit cu o bomboana, m-a felicitat, iar dupa ne-am blocat si am ramas fata in fata si ne priveam. Pana la urma a apropiat un pic obrazul, dar cand sa il pup s-a departat. M-am dus spre celalalt obraz, am inchis ochii si mi-am lipit buzele de obrazul lui, iar el de-al meu. Prietenii nostri se spargeau de raslaughing. Prietena mea la vazut ca in timp ce ma pupa avea ochii inchisi si zambea. Cand am plecat de acolo el s-a inrosit si a lasat capul in jos. Am aflat ca de fapt prietenul lui l-a rugat sa ma pupe, dar el a facut-o fara nicio ezitare, si asta nu inteleg. El este genul de baiat rusinos. Astazi am trecut pe langa un coleg care este si un fost iubit si de cateva zile il enervez ciufulindu-ul in cap, si cand am trecut pe langa el am incercat sa il ciufulesc, dar s-a ferit. Atunci cel de care imi place a trecut fix pe langa mine, a ridicat din sprancene si cand a vazut ca nu l-am nimerit pe olegul meu a zambit. Eu nici nu il vazusem cum a trecut pe langa mine, ci prietena mea. Oare ce ar trebui sa fac? Nici nu stiu cum sa ma mai comport. Credeti ca ma place?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai lasă timpul să treacă, nu forţa nota că s-ar putea să-l pui pe fugă.
Din povestea ta tind să cred că sunteţi mici de vârstă şi lipsa de experienţă îşi spune cuvântul.
Poate te place sau poate nu te place, nu se ştie exact!
Pa, pa.

| Kylexy a răspuns:

Parca ar fi un firewall intre voi doi daca tu esti timida si el timid nu se rezolva nimic ia-ti tu inima in dinti si spune-i odata si scapi de povara de pe inima
Nu lasa timpul sa treaca pe langa tine degeaba spune-i ce simti pentru el mai repede pana nu tio ia altcineva cu mai mult tupeu inainte

| Danny a răspuns:

Probabil ca te place daca totusi zambea cand te-a pupat pe obraz. Incearca sa iesiti in oras, toti 4 (din cate am inteles) si cel mai eficient la un film ( putin cliche, dar merge ) si stai langa el. Alege un film de groaza (mult mai electrizant decat unul de dragoste) si vezi cum decurg lucrurile. Poti sa te ascunzi in bratele lui, etc. Ai multe oportunitati la un film de groaza big grin

Răspuns utilizator avertizat
| elenac a răspuns:

Stii ce?! saruta-l brusc si dupa aia intreba-l serioasa daca vrea sau nu sa stea cu tine?! si spune-i ca e ultima oara cand il mai intrebi ca sa stii cum sa te comporti cu el?! mult noroc! dar nu cred ca ai nevoie