| Pathetic a întrebat:

Imi place foarte mult de o fata, nu ne cunoastem. Nu am vorbit niciodata, dar am auzit multe despre ea si am vazut-o in oras mult timp, e foarte frumoasa si inteligenta, iar eu nu sunt super frumos, avem amandoi 14 ani, ce pot face?
I-am scris pe un site ask.fm, cateva despre mine si ca mi-ar placea s-o cunosc si prostii de-astea ( cu anonim ), a zis ca e foarte curioasa sa afle cine sunt...
Ce parere aveti, ce pot face?
Sunt foarte timid si emotiv.

Răspuns Câştigător
| Razvaneserios a răspuns:

Ba, i-ai scris pe ask.fm, bravo laughing Ai inceput bine. Vorbeste cu ea, nu deschide conversatia pe facebook ca nu o sa faci nimic
trebuie sa va vedeti in realitate, apoi sa-i ceri numarul, apoi vorbiti pe facebook sau la telefon. Daca nu isi da interesul ori o sa te lase, ori o sa te bage in "friendzone" ceea ce e mai naspa decat sa te lase... Oricum mai intai o sa fiti prieteni si daca vezi ca te place ii zici si tu ca o placi insa trebuie sa te porti normal in prezenta ei pana te place si ea. sper ca te-am ajutat

| Pathetic explică (pentru Razvaneserios):

Multumesc, dar a zis ca cauta o relatie serioasa nu stiu ce sa zic, sunt un baiat destul de frumos pot sa zic, si sunt chiar serios si cu capul pe umeri, nu stiu ce sa zic.

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca spui ca este si inteligenta, atunci renunta. Daca nu e asa, atunci o poti contacta.

| Pathetic explică (pentru neutrino):

De ce?
Nici eu nu sunt prostul satului si ma descurc foarte bine la scoala, in general limbi straine, istoria si matematica.

| neutrino a răspuns (pentru Pathetic):

Acestea nu au legatura cu fata, poate doar primele. Nu poti avea mari pretentii de la o fata, motivand ca tu stii matematica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai putea sa ai mai multa incredere in tine, sa nu te dai altcineva decat cine esti, altfel platesti diferenta in realitate.

Pur si simplu incerci o discutie simpla cu aceasta pe FB, dar fara sa-i arati ca esti mort dupa ea, altfel o sa te respinga categoric.

| cristi62 a răspuns:

Salut.
Incearca sa vorbesti cu ea fara anonim, stiu ca e greu dar nu ai ce pierde?!
All-in sau o ia altul.Macar asa vezi ce spune!
Bafta!

| Beccaaa a răspuns:

Nu inteleg persoanele care zic ca s-au indragostit de cineva doar din 'vedere'... Cat de multe sti despre ea cu adevarat? O alta problema ar fi ca daca ai sti prea multe despre ea ai fi un stalker...
Du-te si vorbeste cu ea in puii mei, nu te mai prostii pe ask.fm...

| Pathetic explică (pentru Beccaaa):

Nu vii cu o parere calumea? Tine-ti gura, am mai fost prieten cu ea dar ne-am certat urat si nu am mai vorbit cu ea de atunci.
keep ya mouth shut, daca nu stii. Am cerut un sfat, nu sa ma critici.

| Beccaaa a răspuns:

Ai zis ca nu va cunoașteți și ca nu ați vorbit niciodata, dar ma rog.