| Psihoyounger a întrebat:

Imi place o fata care din pacate il place pe altul. Cand am intrebat-o daca am vreo speranta a zis ca nu. De atunci nu am mai insistat. Nu stiu e sa fac. Mie usor sa raspund altor intrebari de acest gen si imi place sa ajut cat pot, dar in czul meu nu gasesc nicio solutie. Ma ajuta cineva si pe mine?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Insista si roag-o totusi sa-ti explice de ce nu te accepta, tu vrand sa te schimbi in bine, astfel incat, la urmatoarea care ar putea invoca, paraoxal, aceleasi ~ motive, sa fi deja altul, si astfel sa ai sanse real sporite! Roag-o frumos sa te ajute, si sa nu fie egoista, sau "geloasa" pe viitoarea... si s-ar ptea sa iasa ceva! O sa-i sai de gandit, si cine stie... Daca nici asa nu merge, e aproape dubios..., sau ea e o "capoasa" cu care nu merita sa-ti bati capul! Daca esti prea "young" ca sa stii, iti spun ca se intampla destul de des, ca, odata foarte aproape de cineva, sa constati ca dincolo de ambalajul fizic/estetic care te-a atras, nu sunt si reale calitati relational-umane, din pacate... Suuccess/e! Si nu uita ca orice esec, e o caramida la temelia unui viitor success!

30 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Indragosteste-te de alta fata .daaaa.stiu ca e stupid raspunsul. dar tie doar iti place de ea, nu esti indragostit, nu? asa ca indragosteste-te adevarat de alta fata si o uiti pe asta.
Stii de tratamentul. durere prin durere. Daca te doare un picior. loveste-te la o mana. o sa uiti de durerea la picior... o sa te doara manawinking.cam asa ceva. Daca vad vreun stupid va blestem pe toti rolling on the floor

nony
| nony a răspuns:

Hmmm.Silviutza.o sa vezi tu ce patesti maine.hee hee.doar ti-am zis ca te blesem kiss

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu ai alta optiune decat sa o uiti si sa iti cauti alta fata. dragoste cu sila nu se poate! happy
pa pa!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Insista, speranta moare ultima. Daca nu da rezultat, singura optiune e sa gasesti pe altcineva.

| Pho3nix a răspuns:

Mda...stiu cum e...am patit si eu la fel.
Macar sa ramaneti amici.
Cauta alta fata.Stiu ca e greu, dar sper ca vei reusi.
Uneori chiar se poate intoarce roata.

Eu iti urez SUCCES.

| Pho3nix a răspuns:

Chiar daca unii zic sa ''cautam alta fata'', sa stiti ca nu e chiar asa de usor. oh go on

| Silvia a răspuns:

@Legiuitoarea, imi place mult noul tau looklove struck
Acum tu...sti cv? Si eu as spune "nu" prima oara...insista frate!happy

| Silvia a răspuns:

@nony, e primul stupid pe care ti l`am dat si am facut asta ca sa vad ce facirolling on the floorlaughing

| Psihoyounger explică:

Poi...
kayan. nu stiu cat de mult ma place sau ma suport petru ca nu o pot intreba asa direct...adica no... oricum mersi pentru rfaspunsuri...

Psihoyounger

| Psihoyounger explică:

@mira...nu e chiar asa usor...

Psihoyounger

| Psihoyounger explică:

@pho3nix
ai dreptate! Nu e deloc usor!

@nony, e mai mult decat o simpla atractie... pe bune...

Psihoyounger

| Psihoyounger explică:

@PsihoSex, nu cred ca sunt prea young ca sa pricep. Stai linistit! Mersi pentru raspunsuri!

Psihoyounger

mira
| mira a răspuns:

Orienteaza-te spre alta fata.Nu-ti poti petrece tineretea asteptand ca fata respectiva sa fie libera si dispusa sa te accepte.

| Crisu_8081 a răspuns:

Stii vorba aia... dragoste cu de-a sila nu se poate. Ea daca nu te place si ti-a zis ca nu ai vreo speranta, mai bine este sa-ti indrepti atentia catre alta fata. Ce-i al tau e pus deopartetongue Bafta si nu te mai stresa. O sa treaca.

| AliNuTzA_9627 a răspuns:

Daca ti-a spus categoric nu. uit-o! Nu merita nimic din ce ai putea tu sa ii oferi, nu te injosi sa mai umblii dupa ea... dragoste cu sila nu se poate.Si daca ea o sa reaxioneze si o sa isi dea seama ca vrea ceva cu tine o sa vina ea.Deokamdata nu ai nimic de facut si nu uita ca dragostea vine si pleaca, umbla de nebuna si intru-n final se intoarce la cel ce a suferit in urma ei.parerea meabig grin
succes in toate!:*

| kayan a răspuns:

Nu fi fraier, insista! trebuie sa vada ca ai tupeu si cu timpul se va razgandi... daca vede ca ai renuntat din prima, chiar ca nu mai ai nici o sansa!

nu dramatiza si ia lucrurile ca pe un joc... ea te respinge, tu incerci... distreaza-te facand asta! din gluma in gluma, poate va combinati!

mai ales daca si ea te place cat de cat (sau macar te suporta happy... atunci eu zic ca merita sa incerci!

bafta!

| unomprintreoameni a răspuns:

Eterna problema... Multi patim lucrul asta.
Stii ce zic eu? Daca e sa fie a ta, va veni ea la tine, daca nu... nu a fost dat sa fie.
Cam asa gandesc eu... Intre timp, traieste-ti viata, iar daca drumurile voastre se intersecteaza, asa ca din intamplare, si va este dat sa fiti impreuna, crede-ma ca totul va veni de la sine.
Eu iti doresc succes in dragoste si in viata!
Te pup!

| scootsie a răspuns:

E singura fata care iti place? Intr-o zi vei constata ca a fost o banalitate in viata ta...Va fi una intr-o zi, care te va iubi doar pe tine.

| eu_3271 a răspuns:

Daca ti-a spus categoric nu, nu iti mai ramane decat sa o uiti. O sa intalnesti alta fatawinking

| cutie a răspuns:

OO mi-e mila de tine auzi scumpule?

Da-o incolo! M-ai sunt si altele! Doamnee...atata pentru o fata!laughing

| VladDu a răspuns:

Mai asteapta poate o sa te placa mai incolowinking

| ioana_9748 a răspuns:

Insista frate, ca poate odata si odata zice ca da, roata se intoarce, succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Insistă, nu ceda așa ușor în fața inamicului!
Baftă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mulțumesc, Silvia.
O seară liniștită.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Insista frate, nu e nici una sa nu pice daca insisti indeajuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa treci peste:d Ar fi si ideea sa o faci sa realizeze ca ce a pierdut e mai pretios decat ce a ales:d dar e posibil sa iti pierzi timpul degeaba. Oricum vei intalni si alte fete. Pentur mai multe sfaturi si intrebari poti apela la http://www.anne-sfaturi.blogspot.com/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma daca iti place fata incearca sa o faci fericita si oricand are vreo problema ajut-o, nu ii mai aminti ca vrei sa fi cu ea si atunci va vrea ea sa fie cu tine insa acest lucru cere rabdare.crezi ca ai destula?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E pe dracu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Psihoyounger, eu sunt in aceeasi situatie cu tine, i-am dat de inteles fetei ca o plac si am invitat-o la un suc in oras, insa ea mi-a raspuns ca are prieten si mai mult de amicitie nu-mi poate oferi... iar eu nu pot sa ma multumesc cu atat, dar nici sa tot insist si sa-i pun in pericol relatia nu pot. Ma gandesc ca e important ca ea sa fie fericita, iar daca este intr-adevar, as fi un nesimtit sa intervin in vreun fel... Si totusi nu ma pot gandi la alta fata, pentru mine nu exista decat ea orice s-ar intampla... Nu stiu ce sa fac, poate ma va ajuta vreun raspuns de mai jos, mi-e cumplit de dor de aceasta fata...