| coolgirliasmina a întrebat:

Imi placea de un baiat si si lui ii placea de mine si toata lumea spunea ca suntem un cuplu pentru ca ne-am jucat fantanele si ne-am pupat de 5 ori pe gura dar apoi am auzit ca a mers cu cea mai buna prietena a mea la film si a imbratisat-o si l-am intrebat daca e adevarat si el a spus ca da si m-a intrebat daca vrea sa ne despartim si am spus ca nu dar a doua zi m-am gandit sa ii spun sa ne despartim dar nu stiu sa ii spun sau sa nu ii spun?!
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Elenna_4537 a răspuns:

Eu zic sa analizezi si tu situatia. Daca lumea spune ca sunteti cuplul perfect asta nu inseamna ca sunteti cu adevarat. Eu chiar nu inteleg de ce a mers cu cea mai buna prietena a ta la film si plus a mai si imbratisat-o; si ea de ce ti-ar face asta daca chiar o consideri prietena ta cea mai buna?
Stiu ca doare dar tu ai aratat slabiciune in fata lui. Trebuia sa-i spui un DA categoric si sa arati ca nu-ti pasa cand te-a intrebat daca vrei sa va despartiti. pentru ca prin ce a facut a aratat ca pentru el esti doar fata cu care iese de plictiseala. esti doar o distractie. Din cate am citit aici, nu prea tine la tine si pentru el relatia voastra continua doar pentru ca zic altii ca sunteti un cuplu.
Macar a fost sincer si ti-a spus adevarul cand l-ai intrebat daca e adevarat ce s-a intamplat la film.
Cauta un alt baiat care sa te merite pentru ca tu esti o fata extraordinara si baiatul asta chiar nu te merita. Stiu ca suferi dar nu-i arata lui asta.
Incearca sa vorbesti cu cineva si sa-i spui tot ce ai pe suflet. Daca vrei o prietena care sa te asculte te pot ajuta. da-mi un mesaj si iti voi lasa id-ul meu si te poti descarca.
Sper ca te-am ajutat.

P.S : Aceea nu ti-e prietena.

8 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Eu ii dadeam papucii din prima.laughing
adica in timp ce e cu mine se duce cu cea mai buna pretena a mea la film si o ia in brate etc.
i-as fi dat si lui papucii si nu as mai fi vorbit nici cu aia care cica mie prietena

Răspuns utilizator avertizat
| Laviy a răspuns:

Pai stai, din cate am intes nu erai un cuplu, nu sunteti un cuplu daca spune lumea, sunteti un cuplu daca vreti voi. Deci nu aveti cum sa va despartiti. Asta e joaca de copiiwinking

| ingerashhhh a răspuns:

Dragoste cu deasila nu se face,depinde de ce sentimente aveti unul fata de altul, dar daca el atat de simplu ti-a spus ca a fost cu alta la film, nu cred ca tine la tine.Decizia ramane dupa tine,dar eu zic sa nu umbli dupa el,cel mai bine,lasa-l intr-un loc public fata de prietenii lui cel mai dragut si spune-i in fata tot ce te doare,iar mai tarziu in fata lui iti pui in valoare cele mai bune calitati pe care le posezi,ca sa ii para rau ca a pierdut o fata ca tine si a mers cu alta,dupa asta singur va umbla dupa tine sa va impacati,cat despre prietena ta,sorry dar nu iti este prietena daca a procedat asa,stiind ca esti tu cu el,a acceptat sa mearga la film,o tradatoare,care daca odata a procedat asa cu tine,cu siguranta o va mai face, insa tu nu permite asta, lasa balta.Ai grija de tine si fii mai orgolioasa,baieti mai sunt, asta nu te merita daca a mers cu alta, te-am pupat bafta multa

| lucik93 a răspuns:

Pai aici depinde de ce simti tu. daca tu crezi ca prin ce a facut el tea inselat atunci despartete de el.dar daca il iubesti si nu crezi ca o sas mai faca asa si va fi numai al tau mai acordai o sansa.ideea e sa vorbiti serios despre asta si apoi vei putea lua o decizie buna

| WayToManySuckers a răspuns:

Are dreptate @Gabi87 daca toate lumea credea ca sunteti impreuna nu inseamna ca voi chiar sunteti impreuna.

Faza e ca, tu afli ca iese cu prietena ta cea mai buna la film, nu stiu ce, dar din moment ce voi presupunem ca erati impreuna, vrei tot tu sa te desparti de el, desi nu ati fost impreuna niciodata.

Foarte ciudat, eu iti sugerez sa nu faci discutii aiurea din moment ce povestea voastra de "dragoste" nici nu a existat vreodata decat in capul tau si al amicilor vostri. Iti doresc mult succes!

| adrianarp a răspuns:

Jocul se numeste fantanica nu fantanelele

| Victoria_8725 a răspuns:

Fataaa...
El te considera o proasta.
Nu te iubeste deloc.
Daca te iubea nu te intreba daca vreti sa va despartiti.
Dai papucii arata-i ca nu`i el singuru baiat.