| PureSoulInDarkness a întrebat:

Imi poate da cineva definitia preludiului si cum ar trebuii sa arate el? Ma gandesc ca, cand un cuplu vor sa o faca. isi arunca hainele dupa ei si trec la treaba.

4 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Preludiu nu e aruncat haine si treci la treaba.Pentru a face un preludiu mai intens e important si atmosfera in care se afla cei doi.Saruturile,punctele care faca se se urce pe pereti fata. Poti sa mai condimentezi si cu o tinuta mai sexi, creme, uleiuri, frisca etc.Important e sa se ude toata si sa fie foarte relaxata cand incepe sexu cu adevarat.Nu te bucuru cu nimic sa sari direct in pat si sa o faci cu o fata care nu este excitata pentru ca mai mult o chinuiesti si daca ea nu se simte bine nici tu nu o sa faci pentru ca o sa te misti greu daca nu e lubrifiata.Preludiu e cam 50 % dintr-o partida de sex reusita.seara faina.

| grab a răspuns:

Nu e o definitie, e o traire, e un sentiment comun. nu se aplica din teorie, se traieste pe moment.
un sarut-doua, cateva imbratisari calde si putina atmosfera romantica. cand sunteti destul de incalziti o sa cearca ea pasul urmator cu un fel de muscat de buza sau o chemare din gene happy

| LoseYourMind a răspuns:

Dar definitia de la AGRAMAT, nu o doresti?
Totul incepe de la un simplu sarut, mangaieri tandre, si priviri care spun totul..usor usor va dezbracati unul pe celalalt continuand cu mult doritul sarut. Asta contine un preludiu: saruturi+mangaieri/atingeri.