| Mihaelaa98 a întrebat:

Îmi poate explica cineva dacă astea sunt prezervative? De ce arata așa și cum se folosesc? Le a încercat cineva?

https://www.google.ro/......ps?/search

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Condoms(engleză) inseamna prezervative in limba romana.
Greu cu engleza, asa-i?
Si nu vad de ce esti asa de surprinsa cum arata.Pentru ca asa sunt ambalate.

| Mihaelaa98 explică (pentru darrio2007):

M am prins și eu ce înseamnă...dar poate erau din acelea care se baga în vagin.nu stiu cum se numesc. Plus ca sunt I machetare ciudat nu stiu cum arata pe dinăuntru pentru ca nu le am desfăcut

| darrio2007 a răspuns (pentru Mihaelaa98):

Cele care se introduc in vagin se numesc diafragme.In acest caz partenerul masculin nu mai trebuie sa foloseasca prezervativ.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt prezervative... nu intelegi cum arata? Arata ca orice alt prezervativ si nu cred ca se comercializeaza in RO ca sa le fi incercat careva

| corbulalbrosu a răspuns:

Este vorba de prezervative fabricate de producatorul de materiale medicale ROMED din Olanda. Poate ca te-a derutat modul lor de impachetare. Sunt prezervative la fel cu cele produse de Durex sau oricare alta firma.