| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti recomanda niste diete de slabit dar cu produse mai ieftine:d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Exercitii fizice(asta sunt cele mai bune iti modeleaza corpul, in loc de pastile de la care slabesti apoi te ingrasi iar)Si mananca cat mai multe fructe, bea lapte(renunta la cafea, dulciuri, si grasimi) mananca sanatos! si invata sa te apreciezi asa cum esti(fiecare persoana e frumoasa in felul ei)

| LoryM22 a răspuns:

Uite ce diete tin eu:d
dimineata -cereale(din porumb sau ovaz-simple costa putin si dsunt sanatoase) cu lapte
pranz-
cartof fiert cu pui la gratar(iei 3kg de cartofi si o caserola de piept sau pulpite si iti ajunge 2 saptamana)
o alta alternativa mamaliga cu branza, paste cu branza si sos de rosii(atat nu mai adaugi nimic), peste cu mamaliga, supa de legume, orez cu ciuperci, salata de(sfecla rosie, varza rosie, de rosii)cu pui.
cina-iaurt, fructe, peste,, salate.
Sport 1 ora/zi
Apa, ceaiuri, lapte, sucuri naturale(2l/zi)
Eu slabesc cam 2. 5-3 kg pe saptamana, apar rezultate dupa o saptamana de regim insotin obligatoriu de sport, ma simt bine, usoara si am energie.

| madalykuka a răspuns:

Sportul...
cel mai bun si ieftin[la varsta ta] remediu
ca sa nu aduc aminte ca este si sanatos

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Poti tine dieta disociata plus mult sport si cu siguranta vei slabi.

| TheToxicNightmare a răspuns:

Sportul e mai bun decat produsele de slabit.happy

| Liada a răspuns:

As putea spune sa maninci portii mici si peste 2-3 ore.si nu minka dupa 5-6. mie mi-a ajutat

| martha a răspuns:

Inotul de 3 ori pe saptamana si dupa orele 18 nu mai manca nimic.

| psyho a răspuns:

Swwet_girl_carmen.are maaaare dreptate. dieta disociata, este cea mai recomandata.mananci aproape ce vrei, insa cu limite.mult sport.nu te indopa de nu stiu ce ceaiuri sau pastile.deoarece fac rau organsimului.si efecte adverse sunt destule.nu tine diete drastice, mai rau iti vei face.vei ceda repede.
trebuie sa ai multa ambitie.si in primul rand sa te accepti asa cum esti.
pup si bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este mai mult decat ieftin, il gasesti gratis-sport!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite ai aici cateva diete http://www.news-hot.ro/category/diete/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pastilele luate de mutuhee hee:p

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai dimineata un iaurt, la amiaz un senvish sau supa, ciorba usoara fara grasimi, seara un mar

| pisycutza a răspuns:

Uite un site cu niste diete www.hacerdieta.com eu am tinut una si chiar am slabit si nu este asa sumpa

| mikutsa a răspuns:

Daca te duci la medicul de familie cum am facut eu:d o sa-ti spuna si nu e costisitor... lorely a zis foarte bine! eu am slabit :X si am scapat si de cosuri ca ajutorul mancarii sanatoase!
Sfat:mananca foarte multe fructe...foarte multewinking