| raresel a întrebat:

Imi puteti spune niste replici de cucerit?

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Dacă vrei să impresionezi o fată cu o replică beton, s-ar putea ca măcar una din următoarele replici să te ajute:

- Hei, tocmai am realizat că arăți exact la fel ca viitoarea mea prietenă.
- Nu-i așa că ți-au obosit picioarele? De când te cunosc ai alergat într-una prin mintea mea.
- Sunt invizibil? (nu, nu ești). Chiar poți să mă vezi? (da). Ce zici de mâine seară?
- Tatăl tău e astronaut? Pentru că cineva a furat stelele de pe cer și le-a pus în ochii tăi.
- Nu te supăra… poți să-ți golești buzunarele? Sunt sigur că mi-ai furat inima!
- Pariez pe 50 de lei că pot să te sărut fără să ma folosesc de gură. (ea spune ok). O săruți, după care recunoști că ai pierdut pariul.
- Sărută-mă dacă greșesc, dar nu te chemă Letiția?
- Scuză-mă… ai putea să-mi dai numărul tău de telefon pentru că eu mi l-am pierdut pe al meu.
- Dacă ai sta în fața oglinzii cu 11 trandafiri în jurul tău, ai vedea cele mai frumoase 12 lucruri existente pe lume.
- Dacă te urmăresc până acasă, promiți să mă păstrezi?
- Crezi în dragoste la prima vedere sau ar trebui să mai trec încă o dată prin fața ta?
- Poți să te îndepărtezi de bar, te rog? Topești toată gheața!

8 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Lasa replicile, fii tu insuti si fa-te placut.pa

| Afdsa a răspuns:

De cucerit? Mai nou, fata e o tara, sau ce?

| andrey910 a răspuns:

Replici de cucerit?! Daca vrei sa cuceresti pe cineva trebuie sa fi natural, daca folosesti replici luate de pe net sigur nu te va place (asta daca nu e pitipoanca). Sa zicem ca o sa cuceresti o pitzi...adica fata cu replicilie astea, daca tu nu o poti cuceri natural de unde vei sti cum sa te comporti cu ea in continuare? Tot cu ajutorul netului?

| RockLegend a răspuns:

As putea sa incerc( nu sunt priceput in a cuceri). oricum depinde de sex. daca esti baiat spune-i fetei ca e mai frumoasa ca cerul instelat sau ca ea e asa frumoasa incat se bucura oglinzile cand se uita la ele sau. daca esti fata imi pare rau nu te pot ajuta sad poate daca eram si eu fata te ajutam cu siguranta

bafta big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa te ti de scoala si sa lasi prostiile. Dupa ce termini generala poate iti ies din cap prostiile astea cu "replici de cucerit"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei vulpita iti iau o apa minerala

| Dranka a răspuns:

Crezi in dragoste la prima vedere sau mai e nevoie sa mai trec inca o data?

Imi dai si mie o poza, ca sa stiu ce sa ii arat Mosului ce sa imi aduca de Craciun?

Am avut o zi proasta si intodeauna zambetul unei fete dragute ma inveseleste. Vrei sa imi zambesti?

O sa ma saruti, sau trebuie sa mint in jurnal?

Nu sunt beat, ci doar m-ai ametit tu.

Mazgalici ma cheama, dar poti sa imi spui "iubitule".

Poti sa imi dai si mie indicatii catre inima ta?

(in timp ce ea pleaca) Hei nu ai uitat ceva? Ea: ce? Tu: Pe mine.

Tu crezi in ajutarea celor nevoiasi? (daca ea zice da), atunci ia-ma acasa cu tine.

Avem vreun prieten comun care sa ne faca lipeala?

Ce iti place sa mananci dimnineata? Ea: De ce? Ca sa stiu ce iti gatesc maine dimineata.

A pe tine te stiu, nu ai fost finalista in "Miss Romania?"

Mama ta a fost o hoata? Ca vad ca a luat stelele de pe cer si le-a pus in ochii tai.

Poti sa imi imprumuti si mie telefonul? Ea: De ce? Tu: Ca sa o sun pe mama si sa ii zic ca am intalnit fata ideala. (sau ca pentru prima data m-am indragostit).

Trebuie sa fi obosit, pentru ca ai umblat prin mintea mea toata ziua

Stiu ca laptele face bine corpului, dar la naiba, tu cat ai baut?

Fundita? :*

| Marcel_Cristea_1969 a răspuns:

"De unde ai cazut frumoaso,(astepti uitandu-te fix in ochii ei)eu cred ca din stele...Esti la fel de frumoasa ca ele"