| adrryy a întrebat:

Imi spune ca ma iubeste, ca sunt cea mai importanta pentru el, ca nu ma va parasii si imi cere sa cred in el, sa nu il insel si sa nu il parasesc...cu toate astea s-a culcat cu 3 fete diferite de cand suntem impreuna dar si-a recunoscut greseala si mi-a spus ca pot sa ii fac ce vreau dar sa nu il insel si sa nu il parasesc. Comportamentul lui cu mine este variat, uneori prea dragastos, alteori prea indiferent sau jignitor. Chiar nu mai stiu ce e in capul lui, ce vrea de fapt...am nevoie de niste pareri!

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Buna!
u te-ai culcat cu el pana acum? nu ca ar conta,dar nah deci iti cere tot si el nu-ti da nimic!
daca ai scris aici sa inteleg ca ultima i-a fost recenta! dc nu incerci sa fi iniferenta cu el, nu-i mai arata atata dragoste chiar daca simti ca nu mai poti! intr-o zi da si doua nu vezi cum reactzioneaza! nu zic sa-l parasesti, stiu ca il iubesti si esti dispusa sa-l mai iertzi d 10 ori doar ca sa nu va despartzitzi!
da-i d inteles ca,daca continua in ritmul asta te-ar putea pierde! arata-i cat d mult te doare c ti-a facut si ca nu mai poti rezista! chiar daca u mori sa-l stringi in brate si sa-l sarutzi, fa-te iniferenta! incearca orice, dar daca o va mai face gandeste-te la despartzire, gandeste-te sa te desprinzi incet d el...asa va face toata viata! j oricat ai astepta sa s schimbe nu o va face!
prin acelasi lucru trec si eu,faza ca eu nu stiu sigur daca ma inseala, nu cred ca as putea trece peste asta, eu una chiar daca nu-mi vad viata fara el l-as lasa.acu u sti cel mai bine, eu doar ti-am dat niste sfaturi utile, sfaturi care le folosesc si eu si cel putin la mine functzioneaza big grin
succes!

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna,parerea mea e ca nu prea te merita; adica tu sa nu il inseli,sa nu il parasesti dar el sa iti greseasca si tu sa il tot ierti; poate l-ai iertat ca il iubesti prea mult,dar gandeste-te ca daca chiar te-ar iubi,te-ar respecta, daca te-a inselat inseamna ca nu te respecta, el stie ca tii la el si ca il ierti.Si-a recunoscut greseala,dar aia nu inseamna ca daca isi cere iertare si recunoaste,tu sa il tot ierti,nu te lasa umilita,ca nu merita,sincer.
Si de asemenea schimbarile de comportament,sunt ciudate,daca chiar te-ar iubi,te-ar pretui si ti-ar fi fidel.E cam ipocrit,vrea ca tu s anul ii faci ce iti face el.
Bun,sa zicem ca ti-a gresit o data, bun fiecar eom mai greseste, dar deja cu 3 fete diferite,e cam prea mult.
Ai grija si ia o decizie buna pentru tine, nu gandi numai cu inima, ca daca tot lasi de la tine vei fi luata de fraiera si el isi va bate joc.

| Zenithf a răspuns:

Ceea ce simte el pentru tine nu poate fi iubire.

| Julia89 a răspuns:

Deci orice barbat care merge pe fronuturi diferite sfarseste prin a fi impuscat.asta e clar esti prea buna pentru el.e un gunoi pur si simplu. face din tine tot ce vrea.da-i papuci si gata.tu il iubesti? nu merita

| DiamanteleSeSparg a răspuns:

Iubitul tau este varza, nu cred ca te iubeste cu adevarat mai mult sta cu tine din dorinta de a fi cu cineva.El daca te-ar fi iubit nu s-a fi culcat cu trei fete.El iti zice sa nu il parasesti de teama de a nu ramane singur.Cel mai bine ar fi sa vezi ce zace in mintea lui si sa discutati!happy

| JohnnyBi a răspuns:

Aha. el te inseala ca pe ultima femeie, si u poti face ce vrei, dar sa nu il inseli. i-as da 2 petarde si bani de taxi

| george89 a răspuns:

Eu cred ca tu esti pentru el ca o umbrela, asa, te tine pentru a nu fi singur. parerea meahappy

| Adelina_7468 a răspuns:

Parerea mea e sa scapi de el cat mai repede si sa nu-i spui asta in fata pentru ca nu ai de unde sa stii cum reactioneaza. El e instabil emotional, asa se numeste. Posibil sa fie si bipolar, e simplu de aflat.
Un om ca el este periculos, eu iti spun di propria experienta. Plus ca ce face el se numeste bataie de joc. Cum poti permite cuiva sa isi bata joc de tine? Te santajaza emotional, e un om mult prea slab.
Nu uita niciodata, tu esti cea mai importanta!