| unaboona a întrebat:

Imi spuneti va rog frumos cam cat ar costa un tatuaj genu asta http://www.codrosu.ro/wp-content/uploads/2009/04/tatuaje -tribale-89.jpg

Răspuns Câştigător
| rockirm a răspuns:

Si am uitat sa precizez... din pc meu de vedere a iti aege un tatuaj dintr-un catalog este o mare prostie, cunosc si am vazut personaje, la mare anul acesta spre exemplu, care aveau tatuaje identice, o imagine destul de frustranta din ambele parti. tatuajul este in primul rand un act artistic care sa te reprezinte, daca 2 sau mai multi indivizi au tatuaj idenntic inseamna din punctul meu de vedere lipsa de personalitate. cu siguranta din acel catalog exista cineva care mai are tatuajul tau si vei ajunge intr-o situatie mai mult decat penibila.in general in malluri se lucreaza la norma adica alegi din catalog si gata te rezolva insa adevarata arta se numeste "custom " clientul vine cu ideea principala a tatuajului iar artistul tatuator dezvolta tema evident in functie de dorintele si de parerile clientului, astfel clientul beneficieaza de un tauaj unic si tatuatorul da frau liber imaginatiei. sfat personal Evita mallurile sunt neprofesionisti si foarte scumpi pentru un "xerox din cataloage" pe care cu greu il vei scoate de pe piele. cauta un salon care sa lucreze la model impreuna cu tine si garantat nu vei regreta. ti-am trimis un link mai sus tipul respectiv este in primii 15 din Romania la tatuaje si lucreaza 100% custom. de curiozitate sa imi dai un privat cu ce ai facut indiferent la cine mergi. numai bine

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Depinde de salon... daca e unu de fite poate ajunge pretul spre 400 de ron. Dar mai mult nu, in niciun caz!
Succes! :*

| rockirm a răspuns:

Undeva peste 200 ron maxim 300... ca cel din imaginea prezentata. in general depinde de comlexitate, dimensiune, zona unde este aplicat, culori.etc
pentru mai multe informatii ia legatura cu http://jack-tattoo.blogspot.com/

| Ros3Blu3 a răspuns:

Eu stiu ca se ia dupa marimea tatuajului si asteabig grin Daca esti din Bucuresti, du-te in LIBERTY CENTER[sector5], la etaju 2 e o de aia de tatuaje si are un catalog acolo si cu preturi si cu tot si cu tatuajebig grin big grin daca nu esti din Bucuresti du-te la un salon de tatuaje si intreaba big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca la Dan zarescu! poti cauta pe google sau pe youtube... poti sa imi dai add sa iti arat tatuajul meu.