| Katalin_Stoian_1995 a întrebat:

In cat timp se poate intrerupe o sarcina

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE de situaţie ( n-ai dat nici un indiciu/nici o explicaţie privind situaţia în discuţie ) - vezi detalii la linkul :
http://www.provitabucuresti.ro/bioetica/avortul/proceduri-metode-avort

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Intreruperea unei sarcini in conditii legale si normale fara a pune in pericol viata gravidei se poate face in primul trimestru de sarcina adica pana in momentul in care fatul implineste 12 saptamani de viata.

| neutrino a răspuns:

La spital, unui medic ginecolog nu-i trebuie mai mult de o jumatate de ora!

| SkyPilot a răspuns:

In Romania sarcina se intrerupe legal in primele 12 saptamani de viata a fatului.
Gandeste-te bine, pentru mama aceasta este o trauma psihica peste care se poate sa nu poti trece niciodata. Cauta pareri pe net...