Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2713750intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
31 Iul
SATI 249.336AFISARI
109.990VIZITE
90.468V. UNICI
5 Aprilie 2009
Anonim intreaba:

In cate luni poti face in avort? te tine mult timp in spital?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 41 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • |< <
    1 - 30 (din 40)
    > >|
  • 5 Aprilie 2009 15:39
    Brigaela a răspuns:
    Pana la 12-14 saptamani de sarcina. Poti sa nu stai deloc in spital, sau maxim 48 de ore.
  • 5 Aprilie 2009 16:16
    mlm a răspuns:
    Este indicat sa-l faci pana in 3 luni, in spital poti sta doar 2-3 ore sau 2 zile, asta depinde de starea ta si de riscurile care pot apare dupa un astfel de intervent.
  • 5 Aprilie 2009 15:18
    cami a răspuns:
    MAXIM 3 mai tz sa nu incerci! poate 3-4zile sa te refaciwinking
  • 5 Aprilie 2009 22:53
    constantaproca a răspuns:
    Pana la 3 luni dar depinde de medic.Se poate rezolva si la o policlinica privata si dupa ce te rezolva pleci acasa.
  • 5 Aprilie 2009 22:54
    assiris a răspuns:
    Sustin pe "yami" in cele spuse de ea si pe toti cei ce gandesc la fel ca ea.
    Sa stii ca sunt multi in lume care nu au copii dar care si-ar da si sufletul sa aiba unul. Poate gasesti sa le faci o bucurie.
    Oare ce se intimpla daca mama ta se gandea la fel ca tine si punea in practica, adica te avorta? Mai gindeai asa oare?
  • 6 Aprilie 2009 00:04
    pupimik a răspuns:
    Vei sta in spital(sau unde vei face avortul) pana te trezesti din anestezic. Aproximativ o ora jumate-2...depinde de organism.
  • 5 Aprilie 2009 16:53
    yami a răspuns:
    Intrebarea e la fel de cruda ca si sufletul tau! nu, nu poti face! e acolo, se hraneste din tine, respira prin tine, si asteapta sa vina pe lume sa-ti atinga fata si sa se simta in siguranta, iar mai tarziu sa-ti spuna"MAMI"! NU-I FI SICRIU, NICI CALAU!crying... da-i o sansa, lasa-l in fata unei usi, dc nu ai chef, mila, responsabilitate, dar macar are o sansa sa traiasca! te rogsad
  • 5 Aprilie 2009 22:27
    cribus a răspuns:
    Pana in 3 luni...nu te interneaza in spital doar daca intervin complicatii, in spital stai sa zicem o ora depinde cum te simti
  • 5 Aprilie 2009 18:56
    yoanna73 a răspuns:
    2 LUNI E FOARTE BINE, DUPA SA NU FIE MARE.LA PARTICULAR ITI DA DRUMU IN ZIUA RESPECTIVA.
  • 5 Aprilie 2009 16:42
    blabla a răspuns:
    Din cate stiu pana in 3 luni... angry pentru ce faci sex? daca nu vrei sa pastrezi copilul? Nu iti este mila ca e o fiinta nevinovata? De placut ti'a placut sa stai cu cracii in sus... V-a urasc!
  • 6 Aprilie 2009 01:02
    blabla a răspuns:
    Draga"nekane" este problema mea cat de imatur gandesc... Tie ti se pare ca avortul este un lucru normal? Nu am vrut sa generalizez...ma refer la faptul ca... o sarcina este o binecuvantare de la Dumnezeu! cine suntem noi sa omoram un biet copil sange din sangele nostru care a luat fiinta din toata dragostea si placerea noastra.Pentru a nu avea situatii neplacute te uiti de 10 d eori cu barbatul care te culci, trebuie sa il cunosti indeajuns de bine sa stii ca ai sprinjin si iubire pentru ca acel barbat daca te iubeste cu adevarat nu te-ar lasa pentru nimic in lume sa faci avort iti va fi alaturi trup si suflet. Tu nu observi ca in ziua de azi femeile fac avort din simplu fapt ca nu au situatie materiala este strigator la cer! Inainte sa faci un copil trebuie sa te asiguri ca ai sa ii oferi toate posibilitatile! 1In fine avorturile trebuiesc interzise ...este strigator la cer fratilor!
    25 Mai 2012 13:45
    ana_3745 a răspuns (pentru blabla):
    "cine suntem noi sa omoram un biet copil sange din sangele nostru care a luat fiinta din toata dragostea si placerea noastra" Dar cine draq esti tu fetito sa judeci faptele altor femei? Cine ti a dat dreptul asta? Cine ti a cerut parerea? Nimeni! "Tu nu observi ca in ziua de azi femeile fac avort din simplu fapt ca nu au situatie materiala este strigator la cer" -- Pe langa faptul ca nu ai o gandire serioasa mai esti si proasta! E un lucru marunt sa facem copii ca moldovenii (a nu se intelege gresit) in saturile alea sarace unde nu stiu decat sa faca copil dupa copil sa traiasca in mizerie, fara hrana si fara educatie!

Cine esti tu "experto" sa ne inveti pe noi cand trebuie facut un copil? Daca nu ne spuneai tu nici nu stiam toate criteriile! Hai sictir si vezi ti de treaba ta si de viata ta ca suntem satule de destia ca tine care stiu sa ne spuna noua ce pacat e sa faci un avort! Vai de mine daca nu ati fi voi ce am face noi astea pacatoasele?!

Eu am facut 2 intreruperi de sarcina si nu mi pare rau, normal ca nici bine dar nu ma justific NIMANUI sa fie clar, Pt asta este Dumnezeu, si el nu ma judeca, el ma ajuta sa inteleg ce am facut! cei care ma judeca ca mine sa pateasca!

Vorbesti ca si cum esti lipsita de pacat vai! Tu te f...ti cu grija stai cu cracii in sus cu grija! Hai sictir tie si tuturor celor ca tine! Numai cine nu munceste nu greseste! Comunisto cine esti tu sa interzici ceva cuiva!? Gresesc? Platesc! Fac ceva pe cei care imi dau mie sfaturi si ma judeca pentru ca am facut 2 avorturi! Am 24 de ani si cand esti tanar faci multe prostii dar niciod nu e prea tarziu sa nu le mai repet caci am invatat din ele!

- Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • 6 Aprilie 2009 12:37
    blabla a răspuns:
    Stii ce "nekane" tu trebuia sa raspunzi la raspunsul"In cate luni poti face avort? te tine mult in spital?" nu sa comentezi raspunsul meu.Fiecare isi exprima aici opinia cum doreste si tu nu esti in masura sa imi spui ce ce am dreptul sa scriu si ce nu.Eu raspund cum vreau si asta nu te priveste pe tine! E problema mea ca am scris acea afirmatie...nu cred ca erai cazul sa comentezi pe raspunsul meu si sa raspunzi la intrebare.Asa ca nu te mai baga in opiniile altora!
  • 6 Aprilie 2009 12:38
    blabla a răspuns:
    La intrebarea pardonhappy
  • 6 Aprilie 2009 17:26
    blabla a răspuns:
    Si miehappy
  • 9 Aprilie 2009 19:57
    sorinho a răspuns:
    Ce penibilitati... e usor sa vb altii... "pastreaza copilul... nu ti-e mila..." lasa mah ca nu-mi stric viata mea si a ei pentru o greseala din tinerete. max 3 luni si pleci acasa in 2 ore. la maternitatea Giulesti, centrul de planificare familiala.
  • 6 Aprilie 2009 10:30
    Sory a răspuns:
    Eu cred ca ar fi mai bine sa nu avortezi.
  • 5 Aprilie 2009 22:42
    Raspuns anonim:
    Pana in 10 saptamana de sarcina poti face un avort la cerere. Dupa asta, numai din motive medicale.
  • 5 Aprilie 2009 22:44
    Raspuns anonim:
    "blabla"...imi pare rau ca gandesti atat de imatur! probabil nu ai fost in aceasta situatie si nu stii ce inseamna sa fii singura, nedorita, fara ajutor, fara sprijin moral...nu stii cate fete sunt pacalite, inselate de barbati fara pic de morala? cum poti spune:"ti-a placut sa stai cu cracii in sus?"cum poti fi atat de cruda? tu crezi ca o femeie face avort de placere? tu ai idee prin ce trece o femeie in timpul unui avort? dar inainte? dupa? te-ai intrebat vreodata aceste lucruri? vorbesti precum moasele din maternitati, asa vorbesc ele cu femeile care se afla in durerile nasterii si urla cu toate puterile...nu te inteleg...nu mai judeca pe nimeni, nu suntem perfecti. o femeie care face avort se simte ea destul de vinovata, nu trebuie sa intervii tu cu asemenea cruditati. poti convinge pe cineva sa faca avort cu vorbe mai umane, mai sensibile...cu asa gandire provoci reactii de respingere.nu vreau sa creez neplaceri, dar nu te-a obligat nimeni sa raspunzi, sa nu crezi ca bietei fete care a pus intrebarea ii este mai bine dupa ce i-ai raspuns tu.gandeste-te de doua ori inainte sa raspunzi si mai bine sa alegi sa ajuti prin raspunsuri, nicidecum sa injosesti.nimeni nu scrie la TPU pentru asta.cu totii avem nevoie de sprijin, nu de jigniri
  • 5 Aprilie 2009 22:46
    Raspuns anonim:
    Scuze, am vrut sa spun ca poti convinge pe cineva sa NU faca avort...etc
  • 6 Aprilie 2009 03:05
    Raspuns anonim:
    Pt blabla:"ti-a placut cand ai stat cu cracii in sus!"si "va urasc!" NU ISI AVEAU ROSTUL in acest raspuns.nimeni nu cere aici ajutor ca sa primeasca astfel de raspunsuri.imi cer scuze pentru comentariu.nu vreau sa deranjez pe nimeni. vreau doar sa fim cu adevarat utili prin raspunsurile noastre.
  • 6 Aprilie 2009 16:57
    Raspuns anonim:
    No coment blabla.imi cer scuze ca am intrat in polemica cu tine.nu era cazul
  • 24 Aprilie 2009 11:21
    Raspuns anonim:
    Ce ipocriti puteti sa fiti... o sa-i dati voi bani sa-si creasca acel copil... o sa fiti voi langa ea cand va fi alungata de acasa... o sa-i stergeti voi peste ani lacrima copilului ce se simte nedorit? sunteti niste ipocriti.cred ca pe vremuri farisei se numeau cei ca voi... judec si eu.la fel cum o faceti si voi...este alegerea ei si nu se simte mai rau decat va puteti imagina voi cei "drepti, corecti"...noi traim intr-o lume imperfecta guvernata de oameni ce se pretind "perfecti"...realitatea e un cosmar mai crud decat vedeti voi... poate de asta refuzati sa va treziti!
  • 25 Septembrie 2009 16:10
    Raspuns anonim:
    Cred la 82 zile si in jumate de zi iti faci avort
  • 8 Februarie 2010 17:08
    Raspuns anonim:
    In cate luni se mai poate face avort?
  • 8 Februarie 2010 17:18
    Raspuns anonim:
    La 3 saptamani se poate?
  • 2 Mai 2010 02:23
    Raspuns anonim:
    Daca ai 1 luna poti face avort?
  • 11 Mai 2010 00:29
    Raspuns anonim:
    Vreti sa va spun ceva? eu sunt gravida in 5 luni si la fel si eu sunt singura si nu e usor dar daca ai un suflet bun gandeste-te ca copilul ala este o parte din tine, din sufletul tau.toate femeile singure in situatia asta trec prin perioade grele sau f grele dar gandeste-te la ce satisfactie vei avea apoi cand il vei vedea. un copil este o binecuvantare nu o pacostesad
  • 19 Mai 2010 10:06
    Raspuns anonim:
    Problema i ca mai are unu si are 16 ani
  • 5 August 2010 10:48
    Raspuns anonim:
    Intre 3 -12 saptamani. depinde de fiec organism, te poate tine in spital max 2 zile... te poate lasa sa pleci dupa 2 ore...imi recomanda si mie cineva un medic bun la giulesti pentru o intrerupere? dr tarek, cel care mi-a fost recomandat, nu mai face intreruperi
  • 5 Decembrie 2010 20:46
    Raspuns anonim:
    Nici eu nu sunt de acord cu avorturile. mi se pare ceva strigator la cer.si eu sunt insarcinata, am 16 saptamani si sunt mai mult singura.am o mama careia nu-i pasa de persoana mea, un tata neutru si un iubit lipsit de responsabilitate... dar niciodata nu m-am gandit sa renuntz la copilul meu.il simt cum creste, il percep ca pe o fiinta umana, ii simt pana si bataile inimii...in momentul de fata, nici macar nu stiu unde voi sta si totusi.imi iubesc copilul si am tinut piept tuturor celor care m-au sfatuit sa renuntz la el.
  • |< <
    1 - 30 (din 40)
    > >|