| FanMedical a întrebat:

În funcție de ce depinde cantitatea de spermă ejaculată după actul sexual?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cantitatea de sperma ejaculata este maxima la prima ejaculare si scade cantitativ in mod constant la fiecare noua ejaculare, astfel ca se poate ca la un moment dat sa apara doar senzatia simtita inainte de inceperea ejacularii, dar fara sa se mai elimine deloc sperma. Organele barbatesti de reproducere au capacitatea de a restabili destul de rapid functionarea deplina si dupa un interval de odihna ce circa 24 de ore se vor produce aceleasi cantitati de sperma ca si cele existente inainte.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De varsta si sanatatea individului.

| FanMedical explică (pentru darrio2007):

Adică la ce vârstă se secretă cea mai mare cantitate de spermă?

| Violleta2022 a răspuns (pentru FanMedical):

La varsta adulta!

| darrio2007 a răspuns (pentru FanMedical):

La maturitate.

| vlad234158 a răspuns:

Varsta sanatate si timp

| FanMedical explică (pentru vlad234158):

La ce varste atinge maximul cantitatea de sperma produsa de testicule?