| ioanamaria5 a întrebat:

In luna decembrie m.am despartit de iubitul meu din cauza ca parintii lui nu au fost de acord cu relatia noastra si i.au lasat de inteles ca daca alege sa ramanem impreuna ei oricum nu o sa ma accepte niciodata. El a spus ca e mai bine sa ne despartim, cel putin pe moment, si poate, peste timp sa reluam relatia( dupa ce se muta la casa lui). Il iubesc din tot sufletul, a fost primul barbat din viata mea si pur si simplu nu pot trai fara el. Simt ca ma sufoc, imi doresc sa il am langa mine, sa am grija de el. Pur si simplu nu pot sa mai merg inainte. Si cel mai tare m.a durut cand mi-a spus ca "oricum peste cativa ani eu o sa am pe altcineva". Ca si cum nici nu si.a dat seama cat de mult tin la el. Cum sa fac sa il aduc inapoi langa mine, sa ii dovedesc cat de mult il iubesc? Va rog sa ma ajutati. Orice sfat e binevenit. Stiu ca si el m.a iubit, poate nu a disparut de tot acest sentiment. Am fost impreuna aproape un an, perioada in care n.am vazut "pe ascuns" fara sa stie ai lui. Eu am 24 si el 25 de ani. Multumim anticipat!

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Sincer, daca a renuntat asa usor la tine...nu ai ce sa mai cauti sa ii demonstrezi chestii.
Si daca nu erau ai lui de acord, ce?
Daca te iubea, ramanea cu tine indiferent ce ziceau ai lui.
E de religie diferita?

1 răspuns:
| Seepty a răspuns:

Deja sunteti maturi amandoi, puteti lua decizii si singuri nu mai trebuie sa ascultati de parinti ci de inima voastra.