| Kinddd a întrebat:

In prima zi de ciclu am facut sex si el s-a terminat inauntru, dar nu foarte adanc iar la sfarsit a curs inapoi. Ciclul mi-a durat 4 zile. Pot sa raman insarcinata? daca da ce pot sa fac in afara de avort?

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Rugăciuni

| neutrino a răspuns:

Da, poti ramane! Dupa cum stiu eu, si ar trebui si tu sa stii, copiii asa se fac: prin sex neprotejat!

| Emilian65 a răspuns:

Atentie! In timpul actului sexual nu se face sex.

| Quassaar a răspuns (pentru Emilian65):

Ce-ai vrut sa ne spui de fapt?

| Alcyon a răspuns:

O femeie sanatoasa poate sa ramana insarcinata IN ORICE ZI a lunii. Perioada nefertila, nu este cu risc de sarcina egal cu zero; riscul de sarcina e doar mai mic, atata tot. Ma mir cum de mai exista mitul asta. In cazul in care ai ramas insarcinata, nu ai decat o singura solutie: avortul.

| Quassaar a răspuns (pentru Alcyon):

Termina cu aberațiile!

| Quassaar a răspuns (pentru Alcyon):

Termina cu aberațiile! Spune-mi o femeie care a rămas însărcinată când era pe ciclu. Cu iubita mea folosesc frecvent metoda calendarului de ani de zile fara nici o problema. In rest este suficient sa ma uit la ea ceva mai intens si rămâne însărcinată. Este o femeie chiar foarte sanatoasa.

| grab a răspuns:

Daca ti-a venit ciclu si a fost complet atunci nu ramai gravida. mai mare atentie si investitie in prezervative next time.

| Quassaar a răspuns:

Stai liniștită. Șansele sunt extrem de reduse. Prin ciclu femeia elimina exact acel ovul care n-a fost fecundat. Nu se pune problema sa ramai insarcinata chiar daca vrei. Pe asta se bazează si metoda de contracepție a calendarului.

| rousz a răspuns:

Hmm... cica in perioada menstruatiei nu prea exista riscul de a ramane gravida, nu conteaza cat ti-a durat... ca sa fii tu linistita fa-ti un test happy pe parcurs protejati-va ca nu stii cand te poti trezii cu un copil si mai mult de atat sunt boli ce se transmit prin sex neprotejat asa ca, mult succes

| HeadShoot32 a răspuns:

Nu prea stiu, incearca un test de sarcina in vreo 3 saptamani.

| Alexis7591 a răspuns:

Nu.

| Ontix a răspuns:

Buna stai linistita eu fac sex cu iubita mea de 2 ani neprotejat si nu a ramas niciodata insarcinata pana acum! Totul depinde de baiat si cat de constient este unde si cand isi da drumul!

| Kinddd explică (pentru Ontix):

Si daca esti in perioada menstruatiei si isi da drumu in tine?