| Anonim2831 a întrebat:

In urma cu doua zile am facut sex cu prietena mea. Fiind foarte excitat mi-a aparut lichidul preejaculator. Este posibil ca daca am atins cu un deget acel lichid si dupa am atins prezervativul sa fi ramas insarcinata? Cat de mari sau mici sunt sansele?

9 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Vad ca esti foarte disperat, daca repeti in aceeasi zi, aceeasi intrebare!
Sansele sunt foarte mici!
Ori pui de la inceput prezervativul, ori iti tii scula in pantaloni, ca sa nu mai ai dubii.Ca de incurcat, ea poate sa o incurce mai rau; tu iesi la interval, doar cu banii, ca distractia costa.

| Ezeru a răspuns:

Sa inteleg ca ti-ai pus prezervativul dupa preludiu, dar din cauza preludiului ti-a venit presperma ai atins-o si peurma ai atins si prezervativul, iar dupa a-i penetrat-o. In cazul asta sunt multe lucruri ce se pot intampla depinde de anumiti factori, dar cel mai bine fa-i un test. Asta ca sa fiti siguri. Mult succeswinking

| Anonim2831 explică (pentru Ezeru):

Exact asa, nu sunt sigur 100% dar e posibil sa o fi atins.

| Claudes a răspuns:

Sunt sanse mici ca aceasta sa fi ramas insarcinata, e nevoie de o anumita presiune ca ea sa ramana insarcinata.

| pietrean a răspuns (pentru Claudes):

Asa cum ai spus, ca esti nou pe acest site, cred ca esti nou si in viata sexuala.Nu este nevoie "de o anumita presiune",ca o femeie sa ramana insarcinata, ci doar ca ea, sa fie la ovulatie si spermatozoizii eliminati de catre barbat, sa ajunga in uter, unde poate fecunda ovulul.
Nu este nevoie de trupele S.W.A.T. sa faca presiuni!

| Claudes a răspuns (pentru pietrean):

Ma refeream la faptul ca spermatozoizii trebuie sa aiba o anumita viteza pentru a ajunge in uter. M-am incurcat si am pus ''presiune'', trebuia sa pun ''viteza''.

| pietrean a răspuns (pentru Claudes):

Nu trebuie nici o viteza! Dau ei singuri din codita, tot cautand ovulul.

| Claudes a răspuns (pentru pietrean):

Ok, scuze pentru deranj, o zi buna!

| pietrean a răspuns (pentru Claudes):

O zi buna si tie!