| Catacombe a întrebat:

Incerc sa am grija de o prietenie dar nu merge. II sunt alaturi persoanei respective, ii fac complimente ...incerc sa am grija de aceasta prietenie dar nu reusesc. tot timpul sunt data la oparte de ea si inlocuita cu alte persoane. Spre ex acum cateva saptamani ne nelegeam minunat eu erau puiutul ei si invers iar acum ma evita. Ne intelegeam minunat si astazi a pus un videoclip pe fb de genul " esti prajiturica mea, sora mea, esti bombonica mea " unde a etichetat vreo 11 prietene in afara de mine. Si acum serios, nu cred ca a uitat sau ceva. Nu e un lucru foarte concis, dar cred ca inseamna ceva. Ce ziceti, sa ma mai zbat sa am grija de aceasta prietenie sau sa astpet pana voi fi bagata in seama?

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Caută altă persoană care să aprecieze atenţia şi grija pe care le oferit. Cât despre faza cu facebook-ul, o prietenie nu înseamnă dacă eşti sau nu etichetat într-un videoclip cu prăjituri, bomboane şi alte dulcegării. Ţi-a mulţumit pentru că îi acorzi atenţia? Ţi-a mulţumit pentru că îi eşti alături? Dar, cel mai important: Ţi-a demonstrat că şi ea ţine la tine? O să îi pară rău mai târziu.

3 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Uau, isi bate joc de tine. O prietenie adevarata nu e daca pune un videoclip pe fb si spune ca esti "prajiturica ei".straight face Trebuie sa fie mereu alaturi de tine si sa te sustina.

| minrest a răspuns:

Complimente se fac in cadrul curtarii, prietenii, dimpotriva, isi spun adevaruri incomode daca trebuie. Cred ca nu e persoana potrivita, dar mai asteapta, iti vei face prietene bune, imi pari genul care leaga prietenii frumoase. Buna seara.

| Eduard619 a răspuns:

Cauta alte persoane treci peste si eu sunt la fel ca tine incerc sa dau importanta tuturor dupa sunt luat de prost...stai linistita o sa fie bine xD