| FetitzaCuOchiAlbastrii a întrebat:

Intr-o relatie dupa cele doua persoane se despart este bine sa ramana amici? Raspunsul si de ce
FUNDA

15 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Depinde si de motivul despartirii dintre cei doi. Daca a fost o despartire dureroasa, nu ar fi bine sa ramana amici, unul dintre ei tot va avea de suferit si isi va face rau singur. Daca despartirea dintre ei a fost de comun acord, s-au pe cale amiabila atunci ar putea sa ramana amici.Este urat sa treci pe langa persoana la care ai tinut mult pe strada si sa nu va dati un simplu"buna" si sa va comportati ca 2 straini, acum totul depinde de fiecare dintre eihappy

| DdDiX a răspuns:

Omeste, da. Nu se intampla nimic daca se saluta cand se intalnesc cand sunt pe strada sau daca ies la un suc.
Daca relatia a durat foarte mult şi in timpul acesteia s-au intamplat foarte multe lucruri (relatii sexuale; relatie care a durat mai mult de 1 an), nu cred ca acele doua persoane vor mai dori asa mult sa vorbeasca anumite lucruri.

| horia2012 a răspuns:

Nu.

| Oana92 a răspuns:

Nu prea cred ca se poate asa ceva...

| raluk27 a răspuns:

Nu. Pt ca sub pretextul "amicitiei", fostul/a te cauta doar ca sa te starneasca. Te intreaba ce mai faci, cum iti merge si de regula cel care iubeste mai mult sufera si se iluzioneaza. Plus ca sunt unele persoane care il "alimenteaza" pe celalalt in mod intentionat. Pe principiul "da, ma, aia e inca moarta dupa mine. Am intrebat-o ce mai face si imediat s-a inmuiat". Deci foloseste prietenia doar sa-si confirme ca fostul partener inca mai are sebtimente. Ah, ca ma salut pe strada cu fostul/a, bine. Dar asta nu inseamna ca suntem amici. Poate doar cunostinte. Nu mi se pare ok sa stau n ore la cafea si sa ne facem confidente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de relatia dintre ei, eu sincer nu as ramane amic cu nicio fosta

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Daca nu mai simt nimic unul pentru celalalt si s-au despartit civilizat si de comun acord, de ce nu? Oricum sunt rare aceste situatii cand ei raman amici.

| thewomaninwhite a răspuns:

Da daca prietenia nu va afecteza in niciun fel. nu are nimic daca ramaneti prieteni

Răspuns utilizator avertizat
| e7d7n7 a răspuns:

Nu.

| SatanLovesYou a răspuns:

Nu, deoarece va vor afecta amintirile neplacute.

| Nebunatyca69 a răspuns:

Cand doi fosti iubiti raman prieteni, inseamna ca inca se mai iubesc, sau nu s-au iubit deloc!

| NoBodyByMe a răspuns:

Da persoanele inca se iubesc si a fost o despartire din motive stupide cum ar fi "te iubesc prea mult si nu vreau sa te pierd" atunci daca ramenti amici va fi rau pentru aman2, daca a fost ceva trecator e foarte ok sa ramaneti amici

| xNutellista a răspuns:

Daca amandoi nu aveti nicio problema cu asta, de ce nu?! smug Ar fii foarte cool sa stiti tot despre voi in fine daca ati avut o relatie de lunga durata! De ce nu?! Cheer Nutellista :*. Fundita? puppy dog eyes

| Annie123 a răspuns:

Depinde de imprejurari, s de relatia pe care o avut`o in fine ei decid asta, nu vad nimic rau in aceasta. doar ca este greu cind il vezi tinindu-se de mina cu alta