| mario a întrebat:

Intreabare pentru fete...cat de importanti sunt banii pentru voi. daca ar fi sa alegeti intre un baiat cu bani masina etc.si unul sarac. vreau rasp.sincere.winking

21 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Depine. L-as alege pe ala la care tin, ala pe care il iubesc. Dar daca nu iubesc pe nici unul, l-as alege pe ala cu bani.laughing

| Libelle a răspuns:

Nu vreau bani de la un baiat, nu vreau cadouri, nu vreau plimbari cu masina, zile la piscina, nu vreau nimic material, sincer.
sunt o fata saraca, nu imi place sa zic ca am ceva cand nu am si cine ma accepta ma accepta asa cum sunt.si asta cred ca poate face un baiat la fel ca mine.nu unul care crede ca are lumea la picioare datorita banilor.

| Razvan a răspuns:

Din punct de vedere material, am tot ce imi trebuie datorita eforturilor parintilor mei. N-am sa uit niciodata sfatul bunicului meu in legatura cu relatiile. Mi-a zis pe un ton bland:"Tata, eu sunt om batran, am cunoscut multe femei la viata mea si cel mai urat mi-a fost de femeia materialista.Niciodata cand iesi cu un baiat sa nu il lasi sa plateasca el, indiferent ce ar spune bunele maniere. Te faci oarecum datoare fata de el"
Bunicul meu e intruchiparea intelepciuniiwinking

| Cătălina a răspuns:

Importanta este iubirea, nu banii! cel putin pentru mine...

| lays a răspuns:

Am avut de de unde alege si am ales, cu inima. iubitul meu are o situatie modesta, nu castiga mai mult de 12 milioane pe care ii da la banca... dar il iubesc din inima si nu ma intereseaza happy

| Buttercup30 a răspuns:

Eu sunt sincera.
si l-as alege pe cel cu bani, doar daca ne intelegem, si ma respecta.
sincer vreau sa fac cate ceva in viata si am nevoie de bani(adaposturi).
vreau sa ma ajute material doar pentru exemplul dat.in rest vreau sa muncesc singura, sa imi fac o casa, sa imi iau o masina.
dar sigur nu o sa dau eu peste unul asa.deci raman la iubire laughing

| WhiteRose a răspuns:

Banii sunt destul de importanti, nu cei mai importanti dar si daca nu ai deloc e ft rau. Eu nu as alege dupa cati bani are, l-as alege pe cel de care imi place ca personalitatehappy Multi baieti de fapt aproape toti cred ca fetele sunt materialiste, nu cred ca ele au facut ceva care sa contrazica astathinking dar mai rau este atunci cand un baiat crede ca poate cumpara o fata doar pentru ca are bani, masina, etc.

| mario explică:

Cum ziceti voi... dar va mai zic ceva care imi zicea si mie bunica mea.cand saracia bate la usa, dragostea fuge pe fereastra. daca intelegeti ce vrea sa spun prin asta...deci nu bine sa ai nici multi dar nici sa n, ai deloc. dar probabil cand o sa aveti varsta mea,, o sa va dati seama, acum totul este roz si frumos la voi.copiiwinkingciao

| mario explică:

Jukyssa, n.ai vrea sa fiu si eu iubitul taulaughinglaughing

| Andrei_2426 a răspuns:

O prietena de-a mea crede in terapia cu shoping

| 인스피릿 a răspuns:

Sincer iti zic, nu-mi pasa de bani. La varsta asta de ce sa-ti pese?
Poate sa fie si printul Romaniei, poate sa fie si un om obisnuit. Nu inteleg de ce sunteti UNELE asa de materialiste. Va vindeti pe bani. Nu mai aveti valori si principii morale. Un baiat nu te-ar iubi daca ai fi numai dupa banii lui. S-ar gandi ''Hai ca proasta asta face orice pentru bani, ii cumpar niste toale, o duc la un restaurant si dupa aia pot s-o *** in voie''. Nu e normal, cand iubesti o persoana o iubeste pentru ce e ea cu adevarat.
Daca ar fi sa aleg intre un baiat cu bani si masina si unul sarac l-as alege pe cel pe care l-as iubi cu adevarat. Intelegi? =)

| luv a răspuns:

Intrebarea imi place, pentru mine conteaza, vreau stabilitate, nu spun ca vreau bani multi... dar vreau sa fie munciti de el nu de parintii lui...

| MaDuTzA_9669 a răspuns:

Daca iubesc cu adevarat pe cel sarac nu-mi pasa de situatia financiara ne descurcam noi si daca iubesc cu adevarat pe unu cu bani e indifernt numai ca ala cu bani are mai multe fite dar ma rog totul depinde de iubire

| Darkrosse a răspuns:

In primul rand te indragostesti de un baiat pentru ce e el(parerea mea)si nu cred ca ar conta foarte mult sa aiba 5 vile 3 limuzine si si doua case in israel.
Adica. unele sunt materialiste rau si cu fite de 3 lei la reducere...conteaza cel mai mult ce simti in pentru acel cineva cu orice situatie ar avea el/
Nu toti ne-am nascut bogati loloilaughing
(Sunt fata si rog a fi scuzata dar sunt neexperimentatabig grin insa e parerea mea sincera)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti cumpara orice cu banii. Banii zboara. Ei chiar nu conteaza. Insa daca e iubire, iubire adevarata, ea dainuieste vesnic.;]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubitu` meu n`are bani, n`are masinahappy, si`l iubesc enorm si nu`mi pasa ca eu is sofer, eu conduc, eu il plimb cu masina, ca atunci cand mai mergem la film eu platesc biletele si consumatia sau ca stam in parc pe banca, ca ne intalnim doar acasa unu` la celalat, si ca nu ne plimbam prin mall`uri Viena, Venetia in masini luxoase, atata timp cat ne iubim. Banii chiar nu fac totul, deci il aleg pe el-baiatul sarac care ma iubeste si il iubesc; banii pentru mine =0.

Multa bafta`!:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@mario:profiti aiii?laughinglaughing ba da, as vrealaughing. Ramane stabilit!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sinker daca kel sarak m ar iubi l as alege pe el.
orkum kel bogat isi poate pierde banii orikand paty

| kid_3717 a răspuns:

L-as alege pe cel care il iubesc deoarece cu banii nu imi pot cumpara fericirea.atata timp cat am parte de iubire si fericire nu am nevoie de cine stie ce masini si fite.
Asta e parerea meawinking
Baftakiss

| diana_7558 a răspuns:

Pai pentru mine e importanta iubirea.nu banii...mai ales daca esti l varsta adolescentii.nu are de ce sa t preocupe banii

| madalina22 a răspuns:

Tu nu ai pomenit nimic de carecter
dar daca ar fi ieu las alegew pe cel cu caracterul mai bun pentru mine indiferent de starea mateiala