| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare mai ales pentru baieti timizi:

daca va place o fata(ca stil, comportament etc) cum ii veti spune ca o placeti daca voi sunteti timizi si nu aveti curajul acesta?

2 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Am fost si eu o data (demult) asa, iti zic eu, nu o sa spuna, o sa taca ca prostu, eventual o sa dea de inteles si fata de obicei nu intelege laughing, mai sunt unii care chiar isi inving timiditatea dar iese un dezastru asta datorita rautatii fetei pentru ca nu intelege ea, adica el se chinuie sa ii zica in fata, ii iese nu prea bine dar spune ce simte iar fata isi bate joc de el sau ii zice nu esti genul meu, am priete sau te plac ca pe un prieten nu mai mult (asta e cea mai naspa si folosita).
Daca fata ii place de acel baiat timid (ceea ce mai rar se intampla) o sa mearga trebuie, dar in cazul asta ar trebuie fata sa ii dea un impuls, adica sa il bage in seama, sai vb deschis cu el si asa baiatul va prinde curaj.
Sper ca team ajuat. Funda? plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| CezarC a răspuns:

Ca sa fim realisti, de cele mai multe ori nu ii spui, cel putin nu direct. Dar daca o inviti in oras si apoi o inviti si a doua oara, eu cred ca e destul de perspicace sa isi dea seama ca o placi. Mai complicat este cand trebuie sa o saruti laughing