| CascaveauaNeagra a întrebat:

Intrebare pentru BAIETI (nu numai): De ce ati inselat? Ce nu ati gasit la fata pe care ati inselat-o? Sau ce ati gasit in alta parte?
Sunt valabile si la fete intrebarile big grin

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca fata a fost sincera si eu am fost

| mihai69 a răspuns:

1. pentru că am putut
2. pentru că am avut ocazia
3. pentru că am căutat ceea ce nu găseam acasă, sau găseam prea rar și anevoie
4. pentru că mai ales în tinerețe bărbații aleargă după orice găurică (și după ce o prind, își bagă pușca-n ea)
5. din păcate/ fericire, nicio fată nu e maimultcaperfectă, toate au ceva lipsă, sau dimpotrivă - în exces.
etc.

| neutrino a răspuns:

Nu eu am inselat-o, ci fluturasii: au zburat si...gata!

| Lawliet14 a răspuns:

N-am inselat in viata mea si nici nu o voi face vreodata. Cine inseala nu merita sa fie iertat pentru ca nu e genul de act la care noi oamenii trebuie sa fim iertatori. Daca nu merge ceva si nu poti salva acel ceva, nu inseli ci rupi relatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce unele persoane considera ca un om insala doar pentru ca gaseste in alta parte ce nu poate gasi acasa?

Creierul uman este mult mai complicat, oamenii nu insala numai din lipsa a ceva, insala pentru ca sunt programati sa faca sex. Si oricum, inselatul nu implica doar inselatul in sine. Implica vanatoarea, fructul interzis, o experienta noua, pericolul, o noua optiune si abia in final satisfactia. Nu poti reduce inselatul doar la inselat decat in cazul in care esti si tu redus, la randul tau. Monogamia a fost instituita pentru control, limitarea masculilor la o singura partenera oficiala reduce riscurile iscarii conflictelor intre acestia. Dar oamenii nu au fost si nu vor fi monogami.

Eu nu am inselat niciodata, dar asta datorita faptului ca sunt semizeu si am un set de principii pe care nu il incalc, ca sa ma protejez pe mine de mine insumi. Dar de la oamenii normali nu poti avea pretentia la monogamie. Cunosc foarte putini oameni care nu au inselat si toti au reusit sa-si mentina un cazier curat doar pentru ca soarta nu le-a prea zambit. In general, cei care nu insala nu aleg sa faca asta ci natura alege in locul lor. Si putinele ocazii pe care le au nu le sunt pe plac. Asa ca astia care se mandresc deasupra mea ca nu au inselat, cel mai probabil nu au avut cu cine. Unii dintre ei nu au avut nici macar pe cine sa insele...

| MedionTcO a răspuns:

Nu toti baietii sunt la fel.Eu de exemplu doar am fost inselat sad laughing.Dar de obicei baietii se uita mai mult dupa aspectul fizic.

| Dendoris a răspuns:

E greu sa raspunzi la asa ceva in mod general. Fiecare are motivele lui/ei.

Pur si simplu inseli pentru ca ori esti mai aventurier/a ori din lipsa a ceva.

| bogdanForever a răspuns:

Nu consider ca am inselat, pur si simplu nu pot fi monogamwinking

| AdiNutuu a răspuns:

Nu iti mai arde tie sa ii dai lu gagicata ceva pe gat.

| Bibilicaaa a răspuns:

Dacă la întrebare pot răspunde și fete, atunci de ce dracu' mai scrii "întrebare pentru BAIETII"? pe deasupra și cu majuscule...