| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete!
Sa presupunem ca astazi ati cunoscut un baiat, va petreceti toata ziua cu el, seara ati face sex impreuna?
P. S. Vreau raspunsuri sincere.

Răspuns Câştigător
| DMV a răspuns:

@criticul: Am interpretat gresit sintagma "a fuma fete". Dupa lamuriri, cred ca am inteles bine, si in cazul asta pot spune ca nu sunt unii care nu iti impartasesc parerea.
Eu, de exemplu, nu dau mare importanta la cand se intampla sa fac prima data sex cu o fata. Din punctul meu de vedere, sexul nu defineste o relatie. Eu nu sunt impreuna cu o fata pentru sex. Nu as mai folosi termenul "prietena mea", as spune "*** buddy". Sexul nu defineste o relatie, dar e un "must have"; tocmai de aceea, daca acum fac cunostinta cu o fata, iar peste 5 minute ajung sa fac sex cu ea si abia dupa ce am facut sex ajungem sa vorbim mai multe, sa o cunosc mai bine si sa imi placa de ea, a doua zi o s-o sun. Ba mai mult, imediat dupa sex o invit undeva. Pentru ca imi place de ea, vreau sa aflu mai multe si eventual sa fiu cu ea.
Ma implic personal pentru ca imi place o persoana, nu pentru ca a facut sex cu mine. Sexul il gasesti peste tot: uneori costa bani, alteori costa timp, relatii etc, uneori e oferit gratuit. Pe cand o persoana de calitate e rar intalnita.
In concluzie, nu conteaza sexul asa mult, pe cat persoana. Daca dai peste persoana potrivita, chiar daca faci sex inainte de a va sti macar numele, nu vei cauta bariere impotriva relatiei voastre.

@diavolitza: Ce faci daca reuseste cumva sa-ti castige incredere in prima zi, aia petrecuta impreuna?

24 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Nuuuuu. Am citit ceva de genul ca mai demult in China, dupa casatorie un an dormeau in aceeasi camera fara sa faca dragoste, doar meditau la ce avea sa se intample, iar cand ajungeau la acel punct, era ceva sublim. Daruirea fizica o inteleg ca apogeul celorlalte schimburi, daruiri, mi se pare ceva de regnul animal sa incepi asa RELATIA cu o persoana umana.
Poate ati citit, imi place mult scena cu servirea ceaiului de catre Mariko si sotul ei in cartea SHOGUN, ei nu se iubeau, dar pentru a servi ceaiul impreuna s-au pregatit ambii ore bune, el a pregatit locul ca totul sa fie perfect, totul are aura, farmec, romantism.

| JustMeFlory a răspuns:

Depinde... daca imi place tipul, nu sunt intr'o relatie si stie sa ma excite...as facebig grin... poate a doua zi as avea ceva remuscari, dar as trece destul de repede peste...happy
Am raspuns sincer...

| JustMeFlory a răspuns:

Fetelor, hai sa fim serioase! De ce sunteti voi asa sigure ca nu ati face chestia asta? Daca tipul este destul de destept puteti ajunge in patul lui si mai devreme! Si pana la urma de ce sa nu faci chestia asta? Este pur si simplu vorba de o mica iesire, o escapada!straight faceAsta nu inseamna ca o sa faci chestia asta mereu... poate chiar o sa ramai o perioada cu tipu'respectiv!
@Criticule nu fii asa sigur! Poate o sa intalnesti o femeie sa te culci cu ea din prima nopate si sa ajungi sa iti placa de ea, de felul cum se poarta, cum arata... poate are ea acel ceva!winkingSi in plus NU sunt tarfulitze... daca stai o saptamana cu unu te f**i cu el si dupa iti da papuci? hai sa fim serioase!
In fine...fiecare cu parerea ei!
Bineinteles ca daca as fii intr'o relatie serioasa nu as face asta! Atunci s'ar putea numi "tarfulitza"!

| JustMeFlory a răspuns:

@Criticule, nu ziceai ca esti in Italia? eu ajung la anul acolo...asa ca daca vrei sa ma asteptilaughing.nu ma supar!

| JustMeFlory a răspuns:

@criticule mai vorbim la anul! Poate o sa mai ai chef...laughinglaughing

| Antonimu a răspuns:

Nu sunt fata, dar mie ca baiat mi-ar convenii. big grin

| felicia_7071 a răspuns:

Categoric nu din prima seara! Cu toate ca sunt si exceptii, care au facut dragoste din prima zi si s-au casatorit! Dar sunt exceptii... Oricat n-e am indragostii din prima zi, haidti fetelor sa lasam dragostea trupeasca pentru mai tarziu.

| DMV a răspuns:

@criticul: Statistic, e nevoie sa petreci in medie 7 ore cu o fata pana sa faceti sex.
Pe de alta parte, cea mai puternica arma a unei femei impotriva altei femei e cuvantul "curva". Raspunsul Bubulinei e intr-un fel justificat, dar pierde din vedere faptul ca sexul din seara respectiva poate reprezenta inceputul unei relatii. In orice caz, o femeie cu o teama asa mare de cuvantul "curva" n-o sa se culce cu un baiat din prima seara, nici daca e cel pe care l-a dorit toata viata.
Oricum, nu dispera, nu tuturor le e asa frica de acest cuvant.

| DMV a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=1yJG1REXo_g
3:50 > 4:10
@criticul: Inseamna ca sigur gresesti undeva. Altfel nu ar exista conceptul de "One night stand".

| rebeka_3345 a răspuns:

E imposibil!

| BUBULINA a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuu
nu ma injosesc atat de mult
asta ar insemna ca sunt o tarfulita...
azi unu, maine altu... si nu mai e de cat un pas sa ajung tarfa, curva...

| BUBULINA a răspuns:

Aa si nu stiu daca exista o placere pentru ca nu simt nimic pentru el tongue

| diavolitza a răspuns:

Nu, mai intai trebuie sa mi castige increderea

| crisS a răspuns:

Nu laughing Fe-te-lor sa nu cedati din prima seara -> melodia lu' Cream laughing

| gabrieladima a răspuns:

Poate sa nu fiu normala sa cunosc un baiat de o zi si sa ma culc cu el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sint barbat dar am trecut trait astfel de experiente, cu femei... Dar nu va inchipuiti mare lucru caci dormeau cu mine precum cu alde maica-sa...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@dmv, eu am fumat si inca mai fumez fete din acestea... dar niciodata nu o sa aiba o relatie cu mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
NICIODATĂ de la prima întâlnire în viața asta sau în altele.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Dmv, f*** nu iubi. Ding dong...nu am zis ca eu nu le f**, am zis ca nu as avea o relatie cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Flory, pana acum nu mi s-a intamplat cu nicio fata... ce zici... te risti... poate, poate ma indragostesc...cine stiehee heetongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da Flory, dar stii tu care e problema? Pana anul viitor o sa ma cam plictisesc...si nu prea o sa mai am chef...
Sau...ma vei face tu sa imi vina cheful la locthinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In niciun caz...acu p bune u nu ai ramane cu ea dupa acea noapte pentru si u la randul tau crezi ca e o femeie cu moravuri usoare...eu sunt de parere k aventurile astea sunt niste tampenii...bine ai parte de placere dar dupa...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fara atatea fandoseli si autoetichetari raspunsul meu este DA. Sigur, daca n-as avea un partener stabil. Iar daca am ajuns sa-mi petrec toata ziua cu el inseamna ca a fost o companie placuta. So...de ce sa nu ne cunoastem mai bine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu