| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare prin Mobil

    Buna, ma numesc Camelia am 17 ani si sunt in.clasa a 11-a. Am un profesor care nu cred ca are un comportament tocmai in regula. Acesta are 34 de ani Era in ora lui, eu trebuia sa plec si i-am spus ca trebuie sa plec ca am de luat niste bani ( trebuia sa ma duc la mama la servici pentru a imi da o suma de bani) el creda ca ma.vad cu un baiat sa imi dea bani. Ma rog, s-a enervat mi-a zis : a, trebuie sa iei niste bani? lasa ca o sun eu pe mama ta sa vad daca stie ce faci tu. ( tin sa precizez ca nuneate dirigintele meu) eu mi am luat geanta si ma pregateam sa plec, el s-a enervat a strigat dupa mine sa ma intorc...eu mi-am continuat drumul si el mi a zis: lasa ca o sa vezi ce o sa iti fac eu tie. Evident, nu mi-a facut nimic. Nici macar nu a avut curajul sa o sune pe mama. In mod normal trebuia sa imi puna absenta si sa ii spuna dirigintei ca am plecat din timpul ore, iar el bineinteles ca nu a facut nimic din toate astea. Mi-au spus colegii ca dupa ce am plecat i-a intrebat in pauza de unde am bani de haine, de unde am bani de telefon ca anul trecut venem intr o pereche de balerini si anul asta am multe haine si de unde trebuie sa i au acei bani.eu i-am spus mamei ca el se intereseaza de mine la colegi si mama l-a sunat. Evident, el nu a recunoscut a spus ca nu a intrebat pe nimeni de mine ai ca de fapt pe el nu il intereseaza de unde am eu bani de haine. I-a spus mamei ca a avut in intentie sa o sune dar nu a sunat. Si a intrebat o de unde trebuia sa i au eu banii repectivi. El pe mine nu ma intreaba nimic, in fata mea se arata nepasator ca si cum nu il intereseaza.Si pe hol cand ma vede cu un baiat ca glumesc sau ceva, trece napasator iar cand am ora cu el imi raspunde in sictir sau se enerveaza si tipa la mine. Am observat multe chestii ciudate la el. L-am intrebat ceva de lectie si el mi-a spus: Pai, la lectia la asta te-am aacultat si anul trecut. Adica isi mai aduce aminte dupa un an la ce lectie m-a ascultat iar pe unii colegi din clasa de la mine le incura numele.Nu mi se pare tocmai normal comportamentul lui.
Lucrurile sunt mai complicate. El de fel este un profesor nepasator si nu inteleg de ce face asa cu mine iar cu alti colegi din clasa nu. Trebuie sa recunosc ca in clasa a 9-a au fost niste glume intre noi. Eu eram inconstienta eram un copil. Unelev s-a dus la profu si a zis la glumea ca eu sunt indragostita de profu, el bineinteles a inceput sa rada si nu a spus nimic. De aici au inceput glumele noastre, imi spunea ca sunt cam.agitata si am nevoie de un iubit dupa care i am spus ca am prieten si el mi a spus: ai poze cu el sa mi l arati si mie? ...ma rog, l-am intrebat si eu daca are iubita si el mi-a spus fix asa: Nu, nu am iubita am nevoie de una. La vremea aceea aveam 16 ani neimpliniti. si profu m-a intrebat cati ani am si eu i-am spus ca am 16 ani si el m-a intrebat daca ii am.impliniti si eu i-am spus ca nu. atunci el a lasat mana in jos si a dat din cap. Alta data eram in pauza si ma uitam in oglinda si el vine si imi spune: nu te mai aranja ca esti frumoasa...ma rof, glumea intre noi. Dupa care in clasa a 10 am mai crescut si nu i-am mai permis la glume. El vazand chestia asta nici el nu a mai facut glumea cu mine dar in schimb pune intrebari colegilor despre mine. Ce parere? Si de ce crede ti ca se poarta asa?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Profesor, professor, dar l-ai dat peste cap! Probabil ca esti buna rau, dar asta nu scuza comportamentul lui.

| AnnaaaMaria a răspuns:

Cred că se comportă așa din cauza faptului că îl ignori, dar oricum, profesorii de genul au ceva probleme la cap. Nu trebuie să fie profesorii urâcioși, dar între elev și profesor trebuie să existe relația doar elev-profesor, nu elev-prieten/profesor-prieten etc.

| anonima0101 a răspuns:

Hmm....cred ca ar trebui sa vorbesti cu mama ta ca sa ia masuri cat mai repede.

| user123456789 a răspuns:

Cam nebun. Daca mai e si in varsta, sa fie la el acolo!

| gabrielaa9191 a răspuns:

Mergi la directorul/directoarea scolii și spune tot. Trebuie sa ia masuri

| RotariuEma a răspuns:

Hmm.M-a impresionat povestea ta. Zici ca e o drama americana. Daca chiar ar fi vorba de un film, un actor dragut si tinar in rolul unui profesor incepator, mi-as permite sa-ti zic ca te place si ca ar putea sa iasa o poveste frumoasa, revenind la povestea ta imi dau insa seama ca comportamentul profului e unul cit se poate de straniu si ca ar trebui sa fii mai atenta la el si la alte lucruri pe care ar putea sa ti le spuna sau sa le si faca.Fii fericita, gaseste-ti un iubit si nu mai acorda atita atentie detaliilor.Cred ca-i trece curind profului.