| flory13 a întrebat:

Intrebare special pentru baieti : asteptati ca fata sa faca primul pas intr-o relatie, sau preferati ca voi sa detineti conducerea? argumentati de ce?
fundita pentru cel mai bun si argumentat raspuns... :*

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cel mai firesc este ca primul pas sa il faca cel "fulgerat", adica cel care a perceput ceva deosebit si intens la celalalt!

Si apoi, avem drepturi egale! - de ce sa faca numai unii primul pas?! - e cel putin aiurea, ca sa nu spun aberant!

Sau, hai sa spunem ca cel "mai" inteligent sa isi dea seama si sa faca el primul pas! - altfel, e pacat! - cine stie ce "minunatie" de intamplare (traire, poveste) se poate pierde!

Si stramosii nosti latini aveau o vorba mare: "Norocul ii ajuta pe cei indrazneti"...

"Conducerea", ca si in pat, nu trebuie sa "apartina" doar unuia, ci, alternativ, in functie de situatie, sa conduca pe rand!

3 răspunsuri:
| Alex a răspuns:

De ce nu sa faca fata primul pas? Intr-o relatie sunt 2, nu 1. In relatie, conducerea e luata de amandoi. Mi-e indiferent. Daca face fata primul pas, fapta ei arata ca e curajoasa si stie ce vrea de la viata. Nu-i rusine sa faca fata primul pas.

| Rares20funde a răspuns:

Eu nu fac primul pas...De ce? Simplu.Pentru ca unilor baieti le e frica sa il faca si eu fac parte din ei.

| sixtythree a răspuns:

Depinde de situatie poate sa faca si fata primul pas. Dar nu inseamna ca daca face el primul pas detine conducerea. Si depinde care-si da seama primul ca il/o place pe celalalt. De ex. eu sunt un timid, dar tot eu am facut primul pas...