| 141414 a întrebat:

Intrebarea mea este ce sa fac? Acum ceva timp am pus un pariu mai dubios cu un prieten si asa a ajuns sa imi placa de un coleg, dar imi place foarte tare, nu stiu ce e cu mine. ce fac acum?

Răspuns Câştigător
| florinflorescu a răspuns:

Daca as fi de varsta ta ori m-as bloca total(dar as vrea evident) sau as zice DAAAAAAA! In orice caz cam toti baietii viseaza la scenariul descris de tine, acum depinde si de varsta, daca e prea mic si nu stie de sex, sigur va avea alta reactie.
Din ce te vad eu tu cam ai fluturasi in stomac, dar in acelasi timp ti-e frica sa n-o dai in bara. Eu iti sugerez sa fii mai curajoasa si sa incerci pentru ca macar ai o sansa, daca renunti ai pierdut din start.
Dar poti sa ii spui altfel: mai senzual, nu chiar asa direct cu toata povestea (mai pe scurt si mai interesant, dar intentia ta sa fie clara). Cat despre poetul tau si el cred ca te place, doar ca si el gandeste ca tine: parca azi ma place parca nu ma place...Cu tupeu, dar nici nu exagera si grabi lucrurile, fii echilibrata. Succes.

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Totul ar fi perfect intr-un caz precum este acesta, insa doar daca sunt indeplinite 2 conditii si anume, ca si respectivul coleg sa fie constient de sentimentele tale dar mai ales sa te placa si el. Fa tot posibilul sa inteleaga care iti sunt sentimentele si dorintele fata de el. Succes!

| FaraNume1245 a răspuns:

Daca esti fata, poate iese o relatie ok intre tine si acel coleg.
Daca esti baiat, ai "belit carasu'".
Nu am inteles daca esti baiat sau fata din intrebare, csf.

| florinflorescu a răspuns:

Foarte simplu urmeaza-ti inima, du-te la el. Nimic nu este intamplator, asa ca multumeste-i prietenului de pariu. Inca un sfat daca ajungi sa vorbesti cu cel pe care il indragesti fii sincera si spune-i povestea de cum ai ajuns tu sa te indragostesti de el. Indiferent de ce va crede el pe moment, ii va da mai multa incredere in tine pe viitor. Succes.

| 141414 explică (pentru florinflorescu):

Sa zicem ca esti el. Eu vin la tine si iti zic "am vrut sa il ajut pe un prieten sa isi faca prietena, asa ca am facut o lista cu tipuri de fete cu care ar trebui sa se culce si ca sa fie fair-play, a facut si el pentru mine una cu baieti. Apoi am initiat o intrecere cine reuseste primul sa taie pe cineva de pe lista. Dar lista pe care mi-a dat-o era aproape imposibila, fiindca si el ma place, singurul lucru aparent accesibil era un poet, asa ca m-am gandit la tine, altul nu mai stiu. Si tot gadindu-ma la asta si fiind stupid sa iti zic ma bucur ca scrii poezii hai sa facem sex...a inceput sa imi placa de tine cu adevarat.". Tu ce zici?laughing

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns (pentru 141414):

Eu as fi zis ok la "ma bucur ca scrii poezii hai sa facem sex"! tongue
Povestea ta pare mult mai lunga decat poate fi scrisa pe un site. Poate gasim o alta forma de comunicare si sigur te pot ajuta mai mult. Dar la partea cu "nu stiu daca vreau sa fiu cu el sau daca nu vreau". Cred ca acolo e adevarata problema.

| 141414 explică (pentru Ionescu_Marius_1980):

laughing cam asta e adevarul si exista mesaje private pe aici

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns (pentru 141414):

Astept mesajul tau cand vrei sa stam mai mult de vb. happy

| florinflorescu a răspuns (pentru 141414):

Daca as fi de varsta ta ori m-as bloca total(dar as vrea evident) sau as zice DAAAAAAA! In orice caz cam toti baietii viseaza la scenariul descris de tine, acum depinde si de varsta, daca e prea mic si nu stie de sex, sigur va avea alta reactie.
Din ce te vad eu tu cam ai fluturasi in stomac, dar in acelasi timp ti-e frica sa n-o dai in bara. Eu iti sugerez sa fii mai curajoasa si sa incerci pentru ca macar ai o sansa, daca renunti ai pierdut din start.
Dar poti sa ii spui altfel: mai senzual, nu chiar asa direct cu toata povestea (mai pe scurt si mai interesant, dar intentia ta sa fie clara). Cat despre poetul tau si el cred ca te place, doar ca si el gandeste ca tine: parca azi ma place parca nu ma place...Cu tupeu, dar nici nu exagera si grabi lucrurile, fii echilibrata. Succes.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Sa faci tot ce iți sta in putere sa nu afle niciodată de pariu.
In alta ordine de idei, ce sa faci in legătură cu ce?
"Imi place foarte tare si nu stiu ce e cu mine si ce sa fac?'
Pai vrei sa fi cu el?
El știe ca il placi?
E combinat?
Lui ii place de tine?
Ce sa faci în legătura cu ce?
A, știu ce sa faci. Poți sa dai mai multe detalii dacă vrei răspuns potrivit sau poți sa iti vezi de viata ta.

| 141414 explică (pentru Ionescu_Marius_1980):

OK. Am intrebat ce sa fac fiindca nu stiu daca sa vreau sa fiu cu el sau sa vreau sa nu mai am sentimente fata de el. Pe de alta parte, noi am avut mereu perioade de apropiere, ca in ultimul timp. Uneori parca ma place, uneori parca nu. Și e singur, iar eu mereu i-am iubit pe toti si sunt inca fair-play și sunt directa spun mereu daca imi place ceva, dar nu "imi place de tine si as vrea sa fim impreuna", in schimb spun "imi place azi de tine" sau nu stiu complimente foarte directe care intimideazalaughing ma port ca si cum pot avea tot ce vreau mereu.