| dezign2 a întrebat:

Iubesc o fata chiar din tot sufletul. ea cred ca si-a dat seama de acest lucru insa tine si este cu altcineva. din cate observ si simt eu ea tine la mine insa nu am curajul sa-i spun ceea ce simt. m-as simti foarte prost. La inceput a fost doar o atractie. iar aceasta s-a transformat in dragoste. habar nu am e ceva nebunesc. Astept ajutorul vostru. fundita happy

5 răspunsuri:
| SimonaAdina a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa iti faci curaj sa ii spui cea ce simti.Este foarte importnat sa afle ca o iubesti, deoarece ea ar putea crede ca esti doar atras de ea.Si daca te iubeste si ea la fel iti va raspunde intru-un mod pozitiv.Si eu sunt fata si sincera sa fiu nu as dori sa fiu cu un baiat care este doar atras de mine, probabil acel baiat cauta doar interesul propriu.Asta poate sa creada si fata pe care o iubesti.

| Lucifer_9785 a răspuns:

1. Fa-ti curaj si vb cu ea
2.Vezi daca va puneti impreuna sa ai grija cu baiatu celalalt sa nu tio iei
3. Dami fundita
4. Uita-te la numarul 3

| KittiBăă a răspuns:

Fii sincer cu ea. Daca tii la ea asa trebuie.Stai linistit, va intelege eu am 14 ani si i-am spus unui baiat(alex) ca il iubesc. m-a sarutat si am devenit un cuplu. dar, nu asta e ideea, ideea e ca trebuie sa ii spui ce simti.tragi un aer in piept, si s-a rezolvat.La majoritatea merge dar trebuie sa ii spui. Daca sunteti prieteni, atunci va crede ca o eviti, fetele sunt uneori foarte incapatanate, dar v-a intelege si veti fii din nou prieteni.Pana la urma asa se va intampla, ai incredere!
Succes in continuare!happy

| cristi112233 a răspuns:

In primul rand, cati ani ai? Deoarece eu am 14 si ieri m-am despartit de "pritena mea", din motivul ca la scoala nu mai era atent... etc. e foarte complicat in dragoste!
Daca ai peste 18 happy E foarte fain...
Fii atent, si vezi ca daca este cu un alt baiat uitate mai atent si vezi ce fel de relatie au, poate vrea doar sa te faca gelos happy... daca e serios, asteapta pana ce se despart si incearca sa pari cat mai normal (stiu ca e greu, dar e sa-i faci...) si apoi, spune-i "pe fata" totul!
Succes! happy

| dezign2 explică:

In primul rand am 16 ani. si in al doilea rand noi vorbim la scoala deschis tot felul de chesti. am uitat sa precizez suntem colegi de banca chiar de 1 an. e o relatie speciala. dar mi se pare prostesc sa ii marturisesc tocmai acum acest sentiment.