| Bertx a întrebat:

Iubesc o fata si de cateva zile ma inteleg foarte bine cu ea este frumoasa arata bine dar eu cred ca ea nu ma place si nu pot sa.i zic ca.mi place de ea deoarece sunt timid...Ce pot sa fac?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca deja o iubesti ( cum oare ai reusit in numai cateva zile?) inseamna ca trebuie sa-i dovedesti ca esti capabil de o relatie cu ea, daca nu, priveste la altii cum iti fura fata si poate asa vei intelege ca nu poti astepta in timiditatea ta, ca ea sa vina la tine si sa-ti sara si in brate.

| SkyPilot a răspuns:

Ofera-i un trandafir rosu si fa-i un compliment (poti sa ii spui ca are ochi foarte frumosi). Asa va sti ca o placi si nu te va refuza. Dupa asta fa ce ti s-a spus in raspunsul precedent, dar acum ai mai multe sanse pentru ca fata are o idee ce simti pentru ea.

| GhostRider02 a răspuns:

Nu ii spune direct,mai vorbeste tot asa cu ea fa-o sa se simpta bine cand vorbeste cu tine sa rad,vrajeste-o si fa-o sa se simpta specila, apreciata, iubita, importanta incurajeaz-o, sustine-o si asa sigur va fi a ta.