| alexandra_6108 a întrebat:

Iubesc un baiat de 4 ani, am fost impreuna 2 ani, el acum este plecat [nu-l am mai vazut de 2 ani] dar nu pot sa mi-l scot din suflet ce sa fac?, il iubesc cu adevarat

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Să înveți ceva serios... // Soft de calculator ( Open Office) Descarcă de pe net Open Office și documentația lui,( în română și în engleză, circa 500 MB ) de pe pagini Open Office.org, cauți cu Google. Instalează softul ( circa 160 MB) și învață să lucrezi cu el. Ai nevoie și de softul Adobe Acrobat Reader sau de altul pentru citit cărți în format electronic. Și pe ăla îl iei gratuit de pe Net., Limbaj de programare( C++, V.B.A, V.B., etc.) Sisteme de operare din grupa Linux (Kiwi Ubuntu Linux, Ubuntu Linux,) etc. // Este o ocupație mult mai bună, decât să te gândești al un bărbat stil Fata Morgana. Până una alta învață și despre bolile cu transmitere sexuală, și despre metodele de evitare a unei sarcini nedorite, din cărți de dermato-venerologie și respectiv, de sexologie. Un minimul de informație poți obține și de pe Internet, până te apuci și citești, la vreo bibliotecă asemenea cărți. O femeie care face sex poate rămâne gravidă. Există avorturi la cerere, care implică riscuri medicale imense, pentru sănătatea femeii care avortează. Ideea este că nu trebuie, să ajungă la avort. Încă au mai rămas ceva bărbați prin România. De ajutat te vei ajuta singură, dacă vei pricepe, ce am scris.

| stweety10 a răspuns:

E foarte greu pentru tine, daca in 2 ani nu l`ai uitat inseamna ca il iubesti foarte mult. Daca ai cum sa iei legatura cu el, ar fi bine pentru tine sa ii vorbesti deschis despre sentimentele tale, sa nu iti fie rusine de asta, sau sa fi orgolioasa, adu`ti aminte ca tot tu o sa ai de pierdut. Vorbeste cu el si intreaba`l daca el mai simte ceva pentru tine. Si daca va iubiti unul pe celalalt sunt convinsa ca o sa gasiti o solutie. Bafta happy

| 4827 a răspuns:

Ai avut vreo experienta trista? O cearta ingrozitoare sau cineva ti-a facut rau? Aceasta vraja iti poate rezolva problemele dar nu uita: trebuie sa faci vraja intr-o seara fara luna sau cu luna noua. Uite-te in calendar ca sa nu gresesti: daca apare imaginea unui cerc negru inseamna ca este luna noua. Acum, uite ce ai de facut.
Ia un bat si scrie pe pamant numele celui pe care ai vrea sa il uiti. Sterge-l apoi cu palmele. Scrie numele din nou, dar de data asta scrie-l mai mic, si mai sterge-l o data. Scrie numele din nou, si mai mic iar de data asta fa-l sa dispara sufland peste el. Acum deseneaza un cerc si inauntrul acestuia o gura zambitoare. Aseaza deasupra o frunza si pleaca fara sa te uiti inapoi, in timp ce te gandesti la lucrurile care iti sunt cele mai dragi.
Aceasta vraja trebuie facuta doar pentru un sigur lucru odata, dar procedeul poate fi repetat pentru mai multe lucruri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai tinut legatura cu el pana acum? daca da spune-i ca sentimentele tale pentru el inca sunt vii si ar fi frumos, daca el vrea si mai simte acelasi lucru, sa va reluati relatiabig grin