| simo102 a întrebat:

Iubesc un tip care stiu ca ma iubeste dar numi spune stiu ca toate fetele din clasa lui sunt lesinate dupa el cineva i-a spus ca il iubeste dar el nu le baga in seama cum sa-i spun ca il iubesc? daca mi-a facut poze inseamna ca ma iubeste?

Răspuns Câştigător
| ramonaan a răspuns:

Pai..nu neaparat te iubeste daca ti-a facut poze, dar daca tu esti sigura ca el chiar te iubeste spune-i ca vrei sa va intalniti undeva in afara scolii intr-un parculeti ii spui sentimentele pe care le simti pentru el si il saruti si de acolo totul vine de la sine...si daca nu esti sigura ca te iubeste..imprietenitiva cat mai bine povestiti mult dar nu ii arata foarte tare ca il iubesti..fii asa mai discreta mai rece ca sa zic asa nu-l lasa sa te cucereasca usor ca atunci va renunta repede la tine..joacate un pic cu el
..si atunci poate o sa-ti recunoasca. sper ca te-am ajutathappyfundita!big grin:X

5 răspunsuri:
| Marry410 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie, crede-ma, numai ca el este cu un an ma mare decat mine, si toate fetele sunt lesinate dupa el, si afost cu vreo 2 pana acum, dar se uita intruna la mine si ma tot tachineaza, si chestii din astea, dar nah... daca el nu le baga in seama inseamna ca nu-l intereseaza. dar daca tu esti sigura ca el te iubeste...ai putea incerca sa te imprietenesti cu el (depinde daca va cunoasteti sau nu), in cazul meu nu ne cunoastem asa ca n-am cum sa-l intreb ce simte pentru mine. Tu daca te cunosti cu respectivul ai putea sa vorbesti cu el prieteneste sau sa intri in vorba cu el facand anumite lucruri ( sa te prefaci ca ai dat peste el, scapandu-ti ceva din mana. el ajutandu-tehappy ), ar fi super dragut! Si daca vorbiti si vezi ca el tot nu isi da drumul la gura nu te pune sa-i zici tu prima sentimentele tale, ca poate el nu te place (asata depinde de ce sti tu, daca e DA sau NU) incearca sa bati apropouri pe subiectul asta, gen "Si acum tu placi pe cineva?" sau alte chestii. s-ar putea sa-si dea drumul la gura fara ca tu sa-ti dai seama! Sper ca te-am ajutat. Bafta!

| simo102 explică:

Suntem clasa a treia

| simo102 explică:

Multumesc mult dar apropo il cunosc mi-a facut poze intruna nu se mai oprea si numai cadouri la fel tie nu ti-a facut asa!

| simo102 explică:

M-ati ajutat amandoi dar mai mult mi-a placut raspunsul lui ramonaan deoarece mi-a spus sa ma joc cu el adica sa il pun pe ace

| simo102 explică:

Nu la propriu