| Ady0511 a întrebat:

Iubita mea are pofte de dulciuri... Multe!, are ameteli, doarme foarte mult ( de la 2 noaptea la 2 dimineata ), parca are si sanii un pic mai umflati... As dori sa stiu, credeti ca este gravida? ( i-a venit menstruatia la timp luna trecuta si luna asta a intarziat 4 zile )

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu suporta caldura si de aia doarme mult + ameteli

| buzeduulci a răspuns:

Si eu am ameteli, pofte de dulciuri, mi-e foame mereu, dorm 12ore, sanii mi se mai umfla, dar sunt la abstinenta de vreo 3lunilaughing)
nu e cert ca e gravida. calculati si voi cand ati facut sex, cand i-a venit. daca au trecut mai mult de 21zile de la ultimul act zi-i sa faca un test

| Drolja a răspuns:

Sunt două variante:
1. Iubita ta e însărcinată.
2. Tocmai ai făcut cunoştinţă cu geamăna.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum sa doarmă de la 2 noaptea la 2 dimineata? Ca 2 noaptea sau 2 dimineata este acelasi lucru, tu esti constiient ce scrii acolo? Poate ea doarme de la 2 noaptea la două după amiază, asta da, e altceva, deci hotaraste te cum doarme de la cît la cît.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde sa stim ce si cum ai facut tu cu ea ca sa iti spunem daca e gravida sau nu? Aveti dubii, sa faca un test de sarcina sau un control la ginecolog.

| corbulalbrosu a răspuns:

De ce nu-l intrebi pe acel "savant" de care ai amintit ieri si l-ai prezentat ca fiind specialist in astfel de probleme, : ""...Iar aceste "prostii" le-am aflat de la un om de peste 30 de ani care a fost cu mai multe femei decat triplezi varsta ta..."",? De ce nu o intrebi pe d-na Codreanu care ti-a raspuns si ea corect atat ieri cat si azi :
Codreanu_Anduta_1991 a răspuns (pentru Adry05):
Se vede sigur... cine te-a invatat asta?! O sarcina ajunge sa se vada abia dupa 3 /4 saptamani.Nu face tu pe desteapta ca vezi ca nu stii. La o saptamana fatul este prea mic pentru a se observa. Ce naiba, de unde citesti tu toate prostiile astea, din benzile desenate. Iar ca incheiere te-as sfatui sa mai exersezi in formularea unei intrebari, pentru a o face coerenta si logica, deoarece aceasta intrebare cred ca ar pune in imposibilitate de a-ti raspunde si pe "celebra" Mama Omida.laughing

| Emilian65 a răspuns:

Tu trebuie sa stii daca este sau nu gravida. Tu esti cel care a lasat samanta in ea. Daca ai spermat in ea si era in perioada fertila cu siguranta ca a ramas gravida.

| KMaddieK a răspuns:

Daca nu v-ati protejat, da. Daca nu ati facut nimic, trebuie sa-i vina. Astea pot fi simptome premestruale.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

De unde putem sti noi daca este sau nu gravida?! Nu ai spus daca ati facut sex, daca ai ejacuat in ea, etc. Nu poate ramane insarcinata asa, dintr-o data, fara nici un fel de contact sexual. Daca ne dai mai multe detalii ok. Daca ati facut sex, zii sa faca un test de sarcina, dar numai dupa ce trec minim 3 sapt. de la contactul sexual. Bafta!happy

| qCrazyMan a răspuns:

2 noaptea la 2 dimineata? la ce te referi?

| Io4 a răspuns:

Cel mai bine este intr-adevar sa faca un test, sau sa apeleze la vreun medic. Cauzele in rest ar putea fi multe. Nu neaparat ca este insarcinata. Pentru siguranta, am spus- sa apeleze la surse sigure.

| EvaAnamaria a răspuns:

Hei. Și eu am pofte every day și dorm câteodată și 13 ore și am și sânii umflați (de obicei cu câteva zile înainte de menstruație și în timpul acesteia) dar nu înseamnă ca sunt gravidă. Sunt mai multe chestii aici, nu ai specificat vârsta partenerei (sânii ei încă se pot dezvolta în perioada de pubertate) și nici dacă ai întreținut relații sexuale neprotejate cu ea. Dacă ați întreținut relații sexuale fără să vă protejați, sfatul meu e ca iubita ta să facă un test de sarcină. Succes.