| Anutsaa122 a întrebat:

Iubitul meu mi-a bagat degetul in vagin foarte mult... il imploram sa inceteze si tot mai mult mi-l baga. Am avut dureri groaznice timp de o zi. Eram excitata, inainte sa ma penetreze am avut un preludiu foarte lung, dar nu inteleg de ce cand s-a ajuns acolo era asa aspru! Nu stiu daca mi-a rupt himenul deoarece n-am sangerat deloc, doar dureri foarte mari. (Atunci cand mi-a bagat degetul am simtit ca s-a rupt ceva.)
Voi ce ziceti? Oare am himenul intact?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Tu ce iubit ai mă fată dacă îl implori să înceteze și el mai rău face? ăsta deja sună a viol, lol ce maimuțoi vă luați și voi și asta e singura ta problemă, nu ce panramă de om ai.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Din 6 răspunsuri doar unu e despre adevărată problemă pe care ea o are wtf după ce ăla practic a violat-o ea își face probleme de himen

| sierra1 a răspuns:

"Voi ce ziceti? Oare am himenul intact?"

până când cineva nu aruncă o privire pe acolo, nu ai un răspuns corect ci doar păreri

| corbulalbrosu a răspuns:

Durerea insuportabila/groaznica, resimtita pe durata intregii zile de dupa acea ''penetrare'' a vaginului virgin prin introducerea degetului, a fost provocata de intinderea brusca si mult peste limita de intindere a fibrelor musculare existente in structura muschilor care formeaza vaginul. Canalul vaginal virgin are un diametru initial de circa 6-8 mm, fiind format din muschi RIGIZI, cu totul lipsiti de elasticitate si din acest motiv chiar si o mica intindere a muschilor respectivi pe o scurta durata, va provoaca intotdeauna DURERE care va fi cu atat mai crancena/intensa cu cat diametrul obiectul introdus este mai mare de 8 mm. Daca introducerea ''obiectului'' (deget, penis, vibrator, etc) in lumenul vaginal extrem de stramt initial, se produce in forta, brusc si violent apare posibilitatea de a se produce fisurarea sau ruptura muschilor vaginali, afectiune extrem de dureroasa care persista o anumita perioada de timp. Ruperea membranei/pielitei numite HIMEN de obicei este prea putin dureroasa incat in majoritatea cazurilor nici nu este observata. Doar in cazurile in care pielita, membrana himenala din nastere are o structura groasa si rigida, in momentul ruperii poate provoca o durere suportabila si in general si o sangerare abundenta mai de durata, de cel putin cateva ore. Daca membrana HIMEN are structura elastica si mai are si o perforatie cu diametrul mai mare, in acel caz degetul intra in vagin prin acea gaura fara ca macar sa apara vreo urma de lezare si vreo picatura de sange. Pentru a vedea cum arata intrarea vaginala foloseste o oglinda sau si mai bine faci o poza. Sanatate!

| Dalmore a răspuns:

Dă-l naibii de himen, ăsta se numește viol și e scârbos că accepți să fii cu un om pe care îl vezi capabil de așa ceva.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Nu e penetrare pentru ca ti-a bagat un deget. Himenul se poate deteriora si daca mergi pe bicicleta, pentru inteligenta ta. Trebuia sa ii dai o palma si se calma.

| BravoJohn69 a răspuns:

Săi spui sa își mai taie unghiile

| farazaharsweet a răspuns:

Un astfel de om nu te merita. Ar fi trebuit sa se opreasca imediat cand i-ai cerut asta.

| Bogdan_5729 a răspuns:

Poate ca ai himen elastic si de aceea nu ai sangerat. Sau atunci cand a introdus degetul nu a rupt himenul complet. Daca vei avea contacte sexuale pe viitor acea membrana se va eroda in timp. Dar daca vrei sa fi sigura de ceea ce s-a intamplat apeleaza la un consult medical ginecologic.