| adina123456 a întrebat:

La 14 zile de la cand m-am culcat cu el, pot afla daca sunt insarcinata sau e prea devreme.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testul de sarcina facut din urina de dimineata la 14 zile de la contactul sexual are o siguranta de cam 75%. Daca e pozitiv, esti insarcinata. Daca e negativ, trebuie repetat dupa cam o saptamana si apoi din nou dupa 3 zile.

3 răspunsuri:
| ivona a răspuns:

Poti afla daca esti insarcinata cam la 2 saptamani de la contactul sexual, nivelul proteinei HCG creste suficient de mult pentru a putea fi detectat de testul de sarcina. happy

| emma_6707 a răspuns:

Eu zic ca da, poti afla, te duci la farmacie, cumperi faimosul batz, ajungi acasa, faci pipi pe el si vezi ce apare

| .::CyBeR::. a răspuns:

Prea devreme