| anonim_4396 a întrebat:

La 4 luni poti face avort?

Răspuns Câştigător
| dana_7742 a răspuns:

Draga mea este adevarat ca problemele tale pot fii grele si apasatoare, sfatul meu este insa sa-ti alungi acest gand din minte. oricat de greu ti s-ar parea gandeste-te ca situatia de criza nu va dura la nesfarsit si odata va rasarii si soarele.insa daca tu acum faci un gest necugetat, va veni un timp cand poate nu vei putea fugii de regrete amarnice si remuscari care te-ar putea urmarii toata viata. oricat de indulgenta as vrea sa fiu acum cu tine cand iti scriu imi pare rau ca nu reusesc mai mult.VIATA E UN DAR DRAGUTA MEA, SI TREBUIE UMBLAT CU ACEST DAR CU RESPECT.CU ATAT MAI MULT CA ACEST DAR ARE CEVA PARTE DIN TINE. ITI DORESC DIN TOATA INIMA SA AI DISCERNAMANTUL NECESAR SI SA IEI DECIZIA CEA MAI INTELEAPTA IN ACESTE MOMENTE GRELE PENTRU TINE SI SA POTI ZICE CANDVA CEVA DE GENUL:"... ce bine ca nu am actionat pripit atunci...". SA NU UITI CA NU ESTI SINGURA INTR-O ASTFEL DE SITUATIE, CA NU ESTI SINGURA SI TE ROG PUNE-TE IN SITUATIA BEBELUSULUI TAU DIN PANTECE. CE AI TRAI DACA AI SIMTI CA CEA CARE TREBUIE SA TE APERE, TE URASTE SI VREA SA-TI IA VIATA? TE ROG, ANALIZEAZA-TI CU MULT DISCERNAMANT SITUATIA SI NU ACTIONA PRIPIT.DE CE SA RISTI CA SENTIMENTUL DE VINOVATIE SA TE URMAREASCA TOATA VIATA? { este adevarat, multe femei ar putea sa spuna acum ca nu e chiar o tragedie ca se uita si se poate si asa. } DAR, CREDE-MA.ESTE, DA, O TRAGEDIE PENTRU CA VIATA ACEEA ESTE SI O BUCATICA DIN TINE. DUMNEZEU TI-A OFERIT. E GRAV SA SPUI NU. cu drag.

32 răspunsuri:
| Ciocan_Andrei_Si_Manuela_1997 a răspuns:

Eu am 3luni si vrau sa fac întrerupe de sarcina se poate

| Moni155 a răspuns:

Si daca barbatul te bate?

| andreealuiza a răspuns:

Asa am fost si eu tot in al 9 lea cer pana cand am luat in sarcina o boala nenorocita numita zona zoster si am fost obligata sa avortez la 4 luni si 1 saptamana. ce ati fi facut in locul meu? malformatiile sunt grave la aceasta boala...pana la retardat mintal.imi este foarte greu au trecut doar cateva zile si nu-mi pot lua gandul de la el.