| Anabel a întrebat:

La cat timp dupa contactul sexual poti afla daca esti insarcinata?

Răspuns Câştigător
| adry_4721 a răspuns:

Dupa 2 samptamani afli daca esti insarcinatakiss. fundita? :X

9 răspunsuri:
| nathalie a răspuns:

7 zile cu un test de sarcina

| » Iµliaña « a răspuns:

Maxim o saptamana.

| Anabel explică:

Ok. mersi mult :*

| Sylx a răspuns:

Eu credeam ca dupa cel putin doua saptamani, dar ma rog, sunteti fete si poate stiti mai bine.

| sexpert2007 a răspuns:

Zece zile

| Farcas a răspuns:

Eu stiu ca de la 21 de zile de la primul contact sexual.Asa i-a spus un medic prietenei mele sa iti faca, acum nu stiu sigur, nu am fost in astfel de situatii thinking

Abh
| Abh a răspuns:

Iti poti face testul de sarcina de abia la 21 de zile de la contactul sexual neprotejat, ca sa fii sigura ca rezultatul este real.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prin test de sarcina, la minim 21 de zile de la contactul sexual, ca sa atingi siguranta inscrisape ambalaj. Siguranta unui test de sarcina facut la 7 zile, asa cum ai fost sfatuita, este de cam 1%, adica din 100 de femei insarcinate, 99 vor testa fals negativ. Daca vrei sa stii mai relede de 21 de zile, poti face un test de sange, la orice laborator, numit gonadotrofina corionica umana, test pe care il poti face cam la 14-15 zile de cla contactul sexual.

| Floreenofficial a răspuns:

Dupa 2 saptamani afli sigur daca esti.