| yourfriend_1956 a întrebat:

La cati ani e bine sa iti incepi viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| hashe86 a răspuns:

"E bine" sa-ti incepi viata sexuala atunci cand tu esti pregatita pentru asta, cand esti convinsa ca partenerul tau din acel moment merita acest dar pe care i-l faci si ca sa fie cat mai placut, ar trebui sa existe si sentimente la mijloc.
In plus, trebuie sa stii ca asta implica si anumite responsabilitati si riscuri. Sa te informezi inainte de contraceptie si orice ar fi, oricata incredere ai avea in partener, intotdeauna sa folositi prezervativul( pentru protectia impotriva Bolilor cu Transmitere Sexuala=BTS).
Cel mai important e sa nu te grabesti doar pentru ca tu esti singura virgina din grupul tau de prietene, asta e o virtute, nu un handicap.
Bafta!

84 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cel mai bine e sa-ti incepi viata sexuala la cel putin 18 ani.eu de drac ce am fost am avut primul contact sexual la 16 ani. dar mai bine e la cat vrei tu si salve

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu socut ca poti fi pregatita si atunci cind ai baut un pic mai ai nu baiat cu care ai iesit 2 nopti si in buzunar ai un prezervati_de ce sa spunem ca cind esti pregatita :fiecare om are instincte neconditionate si vrind nevrind nu ne putem pune restrictii insa punem spune STOP atunci cind constientizam ca pregatirea pe care o avem e doar formala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dapai acu fetele la 13-14 ani mai mult de 50% nu-s virgine...hehehe nepoate unde au ajuns vremurile astealaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea la 17 e ok, daca tu consideri ca vrei sa incepi ma irepede nu te opreste nimeni o faci pe propria responsabilitateDAR MARE ATENTIE LA RISCURI

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as vrea sa imi incep viata sexuala la 16 ani adica peste 2 zilelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu pot spune ca la 14 ani dar nu regret nimic...sunt cu iubitu meu de 2 ani si ne iubim, este f atent in legatura cu asta si nu a dat dovada de nesimtire! nu am avut nici un fel de teama la inceput pentru ca am avut incredere in el din prima zi...pentru ca daca nu aveam, acum nu mai eram cu el(pana sa-l cunosc vroiam sa o incep initial la 18 ani, dar s-a schimbat tot de cand sunt cu el)il iubesc si ma iubeste, in fond asta conteazawinkingbafta fetelorbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai viata sexuala se incepe cand ai tu incredere in tinewinking... dar daca ai 13. 14 ani.si doar pretinzi ca vr sa o incepi nu inseamna ca esti pregatit/a:-o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dupa ce ai implinit 18 ani ca sa poti traii fara consecinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 18-19 ani

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce intotdeauna cind prietenl mi zice sa facem dragoste mii frica?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 15-16 ani te sfatuiesk

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa-mi incep viata sexuala dar nu gasesc pereche am 14 ani si imi doresc sa fac sex...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am inceput viata sexuala chiar ieri cu o fata de 14 ani si eu am 13 ani mi-a placut mi-a dat si sperma chiar foarte placutbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e o varsta neaparat... daca tu iti doresti cu adevarat sa faci acest lucru este ok. da eu una nu mi.as incepe viata sexuala pana la 15 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu inca nu mi-am inceput viata sexuala deci am 17 ani nu mi-am inceput viata sexuala pentru ca nu sunt pregatita inca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 14 ani eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happyPoi, banuiesc ca e bine sa iti incepi viata sexuala la 16, 17...Eu am 14 si inca sunt virgina!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 17-18 e cel mai bine sau si mai tarziu daca se poate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna am 16 ani si mi-am inceput viata sexuala cu un baiat pe care il iubesc foarte mult si dupa doar3luni de cand suntem impreuna, si nu o sa regret niciodata si sti dc pentru ca asta am simtit atunci ca trebuie sa fac...cum au mai zis si alti...nu trebuie stabilit, totul trebuie sa vina de la sine si daca simti ca il iubesti pe baiat mergi mai departe.va pup si bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine nu a inceput VS poate avea 2 cauze: ori nu este pregatit ori i place masturbarea prea mult bye!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

5 ani rolling on the floor) mai frate nu trebuie sa te iei dupa alti u daca esti convinsa fa-o tata dar iti zic nu te grabi ca nu ai ce pierde crede-ma! big grin asa ca fa cum crezi! smug

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io de la 12 ani fac sex si n-am nimica, ce tot aberati voi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista o varsta. bine e sa incepi cand trebuie. nu cand ti se pune pata! ca nu suntem in filme. avem urmari, consecinte. Dezamagim parintii... ne dezamagim pe noi insine. straight face trebuie fiecaruia. dar o varsta nu exista. minim 17.sincer! krd ca e timpull atunci! esti pregatit.mai ales ca fetele sunt dezvoltate de la 14 ani sh arata ca la 18. trebuie fiecaruia. dar, fetelor aveti mare grija!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Sunt Luiza, si fac 17 ani in primavara 2011...pai ce sa zicthinking nu mi-am inceput viata sexuala desii Am hormonirolling on the floor[glm].
Nu, nu am inceput-o desi unele prietene zic"Fao, e fenomenal"mi-e fricasad. si cred ca nici nu o sa o incep curand