| Vampir007 a întrebat:

La ce varsta credeti ca ar trebui sa ne incepem viata sexuala? Voi la cat ati inceput-o? Credeti ca ati facut o greseala?

Răspuns Câştigător
| dia200 a răspuns:

Eu mi-am inceputo la 14 ani. si da consider ca a fost o greseala.sti foarte bine ca normal ar fi dupa 18 ani. da consider ca tot ce conteaza e sa iti fi pregatit/a si sa fie cu persoana potrivita

10 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Indicata ar fi varsta de 18 ani, sau cel putin 17 ani jumatate (pentru fete). Insa, cel mai important e sa te simti pregatita psihic, sa iubesti si sa iti doresti in totalitate sa te oferi baiatului respectiv, nu sa faci asta doar pentru ca trebuie sau ca o sa-l pierzi. Nu.
Eu aveam 19 ani, si nu regret. Tocmai pentru ca am fost pregatita din toate punctele de vedere.

| Drolja a răspuns:

1.Nu ştiu la ce vârstă să-mi încep viaţa sexuală.
2. La 15.
3. Da, mi-am uitat hanoracele la spălătorie.

| BiuL a răspuns:

| sofisis a răspuns:

Eu la 18 ani am inceput.
Nu regret absolut nimic pentru ca nu am de ce. Nu am facut sex in ideea ca ma marit cu cel in cauza. Am facut sex pentru ca am vrut si pentru ca am fost pregatita sa imi incep viata sexuala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Credeti ca ati facut o greseala?" nu. eram pregatit, ea era la fel. experiente de neuitat.

| Anna121 a răspuns:

Viata sexuala se incepe atunci cand te simti pregatit/a, cand esti bine informat, si cand ai incredere deplina in persoana cu care ti-o incepi ca sa nu regreti dupa.

| RaisaPretty a răspuns:

Dupa 17-18 ani la fete. La baieti nu pot sa ma pronunt. Eu la 19. Nu am regretat.

| IceKitty18 a răspuns:

La cat simti, cand esti sigur pe tine si pe persoana de langa tine...pe mine ma tenda la 14 ani inca, si am zis ca e doar curiozitatea, am rabdat pana la 16 jumate

| alexiageorgiana1995 a răspuns:

Eu am inceput-o la 16ani
singura greseala. cred ca a fost, ca am inceput cu o persoana nepotrivita, cu un baiat care nu ma merita (caracterul lui si comportamentul fata de mine lăsa de dorit)

| Alexutza27 a răspuns:

Bunahappy sunt fata, la 16 ani am inceput si eu si nu imi pare rau deoarece am iubit persoana respectiva. Eu cred ca nehotarata si speriata vei fi si la 14 si la 18 si la 22 de ani inainte sa iti incepi viata sexuala. Iar daca dupa vei regreta sau nu, depinde de personalitatea ta si de circumstante. Numai bine si ai grija!happy