| CupcakkeCaffe a întrebat:

La ce varsta e cel mai ok pentru fete sa-ti inceapa viata sexuala? Nu vreau raspunsuri gen "cand e pregetita", ci o varsta estimativa. Multumesc!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Legea spune ca la 18 ani, desi multe nu se simt pregatite atat de devreme. Din punct de vedere emdical, varsta minima este chiar mai mica, adica 17 ani si jumatate.

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Eu am recomandat mereu, ca sa fie cat mai constienta, dar si protejata de unele potentiale consecinte, 18 ani, sau dupa ce a luat bacul cu brio. Sau dupa ce a cunoscut un tip serios in anul intai la facultate, la balul bobocilor sau la vreun chef, dar, obligatoriu cu prezervativ! Si sa fi practicat petting-ul inainte, nu abia atunci sa fie atinsa intim prima data, ca va fi cam problematic.

| Adry05 a răspuns:

In mod normal 18 pentru ca atunci corpul tau e complet dezvoltat si nu exista posibilitatea ca partenerul tau sa aiba probleme cu legea.

| Sociopat a răspuns:

| neutrino a răspuns:

Atunci când este majoră și atunci când este capabilă să fie responsabila de ceea ce face.

| Fatamuntilor a răspuns:

Dupa 17 ani jumate!

| CupcakkeCaffe explică:

Pregatita*

| Lucitu a răspuns:

Nu exista varsta estimata, iti incepi viata sexuala cand vrei.

| TheOne007 a răspuns:

Ummm...In ziua de azi rar gasesti fete virgine la 18 ani.Pe la 14-16 ani