| •ღ♥→MaDuTzA←♥ღ a întrebat:

La ce varsta v-ati indragostit prima data? Cum ati reusit sa uitati prima dragoste?

Răspuns Câştigător
| Merilynne a răspuns:

La 10

22 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Prima data cand m-am indragostit a fost la 14 ani. A fost destul de greu sa trec peste dar am reusit. Nu trebuie sa incerci neaparat sa uiti, doar sa realizezi ca era o relatie imposibila. E important sa te detasezi emotional. De atunci a trecut mult timp. Nu am uitat aceea fata si nu o voi uita niciodata, dar am trecut peste implicarea aceea emotionala care nu ma lasa sa merg mai departe. Intre o despartire si o relatie noua trebuie neaparat sa fie o pauza destul de mare. E nevoie de pauza aceasta pentru a reflecta asupra plusurilor si minusurilor relatiei si a realiza imposibilitatea ei si faptul ca e mai bine ca s-a ajuns la situatia actuala.

| Alisa a răspuns:

La 13 ani, dar nu a fost nimic intre noi. si desi nu merita, prima dragoste va fi mereu in suflet. love struck

| Malvina24 a răspuns:

La 14 ani m-am indragostit! am uitat repede persoan respectiva pentru ca mi-am dat seama ca nu era deloc ce credeam eu si avand in vedere ca intr-o zi nu mi-a prea vorbit frumos, mi-am dat seama''vai da de cine imi place mie!'' Acum iubesc foarte mult si sunt cu acesta persoana de 2 ani si asa vreau sa fie mereu! Daca nu puteti uita o persoana, uitati-va si la partea cealalta a aceleasi persoane(s-aur putea sa gasiti ceva ce nu va va placea prea mult) o zi minunata!

| JeSa a răspuns:

Ne cunoaştem de mici, am copilărit împreună, iar la 18ani spre 19(ai mei, ai lui 16 spre 17anitongue), s-a constatat să avem sentimente, unul vizavi de celălalt, şi din păcate (cât de recent), numai formăm "un cuplu"...deci de "uitat" nu ne vom uitawhistling,,, dar de reuşit să trecem şi peste, tocmai am făcut-ohappy(cel puţin din pct. meu de vedere); aşadartongue ne-am "resemnat"!

| theodoraafi a răspuns:

Buna
La 13 ani si jumatate... nu am reusit sa il uit desi au trecut 2 ani aproape 3... dar nici nu vreau sa il uit pentru ca este un baiat extraordinar si a meritat toata dragostea ce i-am purtato. un baiat de nota 10

| constantyna a răspuns:

Aveam 5-6 ani cand m-am indragostit prima oara de un baiat, mai mare cu 1-2 ani, "Vaiusu", si lui ii placea de mine, practic "prietenia" s-a terminat cand familia mea s-a(ne-am) mutat.Eram prieteni "de joaca", ne jucam multi copii, pe strada noastra, cum era pe timpuri, oamenii aveau copii, nu ca acum, ne strangeam 20-30-40 de copii la joaca, era frumos mai ales iarna, ne imparteam in 3-4 echipe, ne construiam cazemate din zapada, si ne bateam cu bulgari, adevarate batalii, ce frumos era atunci! Copiii de azi nici nu au cum sa se mai joace asa! Stau fixati in fata calculatorului, de aceea nu mai sunt atat de sanatosi si cu "rosu" in obraji, cum eram noi!(A fost o dragoste platonica, reciproca.)

| amoremioX a răspuns:

Loa 15 ani,, inca nu am uitat-o complet,,, indragostindu-ma de altcineva dar de uiat nu.sad

| myrazvy a răspuns:

La 16 ani, totu bine si frumos, dar cand ceva incepe cu bune se termina prost.

| illusion a răspuns:

Prima data la 12 ani. La inceput nu prea tineam la el dar pe parcurs am ajuns sa il ador :X am fost 2 ani cu el day dreaming ne-am desp din cauza mea :-

| Psycho a răspuns:

La 15 ani.si inca nu am reusit sa-l uit de tot...

| Doa'Do a răspuns:

Niciodata nu m-am indragostit. A fost "iubire" oarba.

| Ros3Blu3 a răspuns:

Pai de mica le am cu dragostea cum s-ar spunelaughing mi-a plkt de varamiu vecini prieteni de a lu fratimiu colegi de claselaughing si intr-un final m-am indragostit rau de tot la 11 ani laughing de un baiat de la alta clasa am fost impreuna 2 ani si din relatia asta nu a iesit mai nimic in afara faptului ca prin el am cunoscut cel mai frumos si dragut baiat prietenu lui cu care am fost si s-a comportat mai frumos cu mine decat celalalt big grin dar nu se poate spune ca l-am uitat sau asa...ne vedem pe strada ne bufneste rasu buna buna si atat laughing cam asa de fapt cu el m-am pupat prima data pe gura big grin
si cu prietenu lui a fost ceva mai mult...si cred ca pe el nu o sa il uit cu el a fost o dragoste adev...care simt ca inca arde.big grin
sper sa intelegi ceva m-am luat cu aminitirile si bate cam tare inima in mine si m-a luat valu laughing)))

| AdaIoana18 a răspuns:

Prima dragoste as putea spune ca este acum la 13 inca imi mai place foarte mult de el deci nu am ce sa uit...

| eubahhh a răspuns:

La 14 ani...si prima dragoste nu se uita niciodata! mereu o sa trezeasca in tine ceva cand il vezi!

eu am noroc tongue prima mea dragoste e iubi meu si suntem de 2 ani si aproape 7 luni love strucklove strucklove strucklove struck:love strucklove struck

| Rioko a răspuns:

La 10-11 ani parca.Acum am aproape 14. Nu l-am uitat, dar nici nu a fost ceva intre noi. Doar din vina meacrying M-am mutat din clasa exact cand s-a pregatit si el pentru. o relatie.Si el a incercat sa vb cu mine de 3 ori si sa-mi zica... dar eu l-am ignorat. Nu m-am gandit. Acum regret dar e prea tarziu :-

| răcsvan a răspuns:

La 12 ani.De fapt amândoi am crescut impreună şi s-a aprins flacara violetă. Am stat impreună un an şi jumătate. Apoi ne-am plictisit reciproc unul de altul.Suntem doar amici acum şi râdem când ne amintim trecutul.

| Aries90 a răspuns:

La 11 ani. Acum am 15, si l`am uitat in sensul ca nu imi mai place ca baiat, desi odata ce ai tsinut la cineva nu il uiti complet, iti ramane in amintiri, uneori gandindu`te la ea / el cu nostalgie si dor. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ce sa uiti prima dragoste?hee heesi daca vrei sa o uiti. nu o vei putea niciodata big grine ceva ce tine de viata...laughingdoar in cazuri extreme, exemplu:da-i cu capul de ceva si iti pierzi memoria.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 11 ani si tin sa te anunt love, ca n-ai sa poti uita nici o dragoste adevarata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 11 ani.ne-am despartit din cauza mea si inca nu l-am uitat desi au trecut 3 ani. iar prin "nu l-am uitat" vreau sa spun ca inca il mai iubesc si inca mai regret ce am facut. sfatul meu? nu dati dintr'o prostie cu piciorul la ceva la care tineti cu adevarat pentru ca s'ar putea sa nu mai primiti o a 2a sansa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 14 ani... nu am reusit sa il uit. nici nu vreau sa il uit. a fost un baiat extraordinar. m-a iubit, l-am iubit. pacat ca nu am stiut sa il pastrez... din partea mea are nota 10.big grin

| r0x1 a răspuns:

Eu prima data m-am indragostit la 14 ani...si l-am uitat facanduma cu un alt baiat pe care acum il iubesc foarte mult