| alinaacuarela a întrebat:

La masturbare iti curge alte substante decat de obicei?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In timpul masturbarii din cauza excitatiei intense se activeaza niste glande specializate situate/localizate in mucoasa vaginala aflata pe peretele canalului vaginal care produc o secretie vaginala care este o substanta mucilaginoasa care se aseamana cu sperma barbateasca. Rolul acelei secretii este cel de a lubrifia traseul canalului vaginului si se produce cu scopul de a se usura/facilita penetrarea. Aparitia altor substante nu poate fi considerata ca fiind normala. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Teoretic da; când te exciți, glandele din organele tale genitale produc niște secreții care ajută la efectuarea actului sexual, printr-o lubrifiere mai bună a vaginului.

| Doub a răspuns:

Acid sulfuric sau cremă de vanilie, diferă...

| pufulescu a răspuns:

Ca de exemplu ce substante? Cam cum aratau?

| Dobyster a răspuns:

Daca iti curge altceva in afara de sange inseamna ca nu o faci cum trebuie.