| Ion1983 a întrebat:

La mine in scoala este o fata de care eram indragostit, iar ea a observat acest lucru si crede ca ma are la degetul mic. acum nu mai sunt indragostit de ea si vreau sa o fac pe ea sa se indragosteasca de mine. ca mai apoi, sa o ignor complet... sa o fac sa se oftice... da-ti-mi niste sfaturi, cum sa fac?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu poti asa ceva pentru ca, dupa cum stii, nu exista minuni.

| Rauldor a răspuns:

De unde ştii ce crede ea? adică faptul că te are la degetul mic.Să înţeleg că nu mai eşti îndrăgostită de ea, vrei într-un fel să te răzbuni. Sfatul meu este să-ţi canalizezi energia în altă parte, nu merită efortul.