| utilizator97 a întrebat:

La primul contact sexual cu partenerul trebuie neaparat sa ejaculeze in mine? Mai ales daca este neprotejat.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei un copil din prima incercare da. Si probabil va doriti, altfel nu vad de ce ai formult intrebarea cu "Trebuie neaparat sa ejaculeze in mine"

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista aceasta obligatie de care intrebi. Sperma poate fi ejaculat in vagin in anumite momente bine stiute din perioada unui ciclu menstrual, insa aceasta hotarare este o optiune a fiecarui cuplu in parte. Fara sa stii foarte precis in ce moment al ciclului mesttrual esti in momentul in care este intretinut actul sexual neprotejat, este indicat sa NU accepti sub nicio forma. De altfel este indicat ca sexul de dezvirginate cel putin d.p.d.v. teoretic trebuie facut ''in mod obligatoriu'' cu prezervativul montat pe penis fiindca asa se reduce intr-o foarte mare masura durerea care se produce in timpul dezvirginarii. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

În materie de sex nimic nu TREBUIE.
Totul se face de comun acord, nu doar pentru că unul așa vrea.
Dacă va ejacula în vaginul tău și nu folosești protecție, poți foarte ușor să rămâi însărcinată. Dar mai grav este că te poate îmbolnăvi - fie că ejaculează în tine sau în spatele blocului - bolile se transmit prin simpla atingere între organe!

| Necunoscut112 a răspuns:

Dacă nu vreţi copil, trebuie neapărat să folosiţi prezervativ. Văd că nu ştii nici cele mai elementare lucruri despre sex şi modul în care se formează o sarcină, aşa că te sfătuiesc să nu îţi incepi viaţa sexuală. Eşti nepregatita. Dacă totuşi insisti, faceti-o doar cu prezervative. Găsiţi la orice market.

| anonimm2001 a răspuns:

Dacă ejaculează in tine vei rămâne însărcinată. Nu cred ca îți dorești asta.